Úvod > Aktuality > 3. listopadový týden v naší škole

3. listopadový týden v naší škole

Téma tohoto týdne: : VÝŽIVOU KE ZDRAVÍ

Já jsem bacil, to se mám, nemoc v těle udělám.

Cílem tohoto týdne je osvojit si poznatky o svém těle a jeho zdraví. Obsah vzdělávací nabídky:

Seznámení se s příběhem „O zlém Bacilu a hodném Vitamínu“. Vyprávění o vitamínech a bacilech-další témata: čistéxšpinavé ruce, zdravéxnezdravé jídlo, prevence nemocí a co se stane, když do těla pronikne bacil . Nechyběly předmatematické a předčtenářské dovednosti k tématu a také výtvarné, hudební, taneční a sportovní činnosti.

PČ-vystřihování z letáků: zdravé a nezdravé potraviny.

V úterý nás opět navštívil pan Forejt ohledně zubní prevence se svou opičkou Žofkou. Pomocí obrázků jsme se všichni dopátrali kolik zoubků v pusince vlastně máme a jak se jim říká (stoličky, špičáky a řezáky) a také jaké je tajemství zdravé výživy a co všechno pomáhá vyhnat ošklivé bakterie z našich pusinek.  Nyní už všichni víme jak správně na to!...

Těšíme se na další návštěvu.

Foto z činností si můžete prohlédnout zde, viz odkaz: