Úvod > Aktuality > Činnosti 1. listopadového týdne

Činnosti 1. listopadového týdne

Téma tohoto týdne: Plody podzimu

V průběhu celého roku při procházkách pozorujeme, jaké změny se v přírodě dějí a také jak se mění stromy v okolí naší školy . Ne jinak tomu bylo tento týden-pozorovali jsme opadávání listů a ukázali jsme si dozrávání plodů.

Cílem tohoto týdne bylo seznámení s plody podzimu kaštany, žaludy, ořechy, šípky aj.– jedlé, nejedlé, sběr těchto plodů a seznámení s jejich jejich využitím.

Plody jsme poznávali všemi smysly:

• zrakem (barva)
  • hmatem (tvar, velikost)
  • čichem (vůně)
  • sluchem (poklepáním u ucha)

Činnosti:

Práce s interaktivní tabulí, hudebně-pohybové hry, nácvik písní: ,,Byla jedna princezna“, ,,Pod dubem, za dubem“,,,Loupežnický taneček, královský ples, překážková dráha pro ježečky, sbírání korálků, navlékání korálků na šňůrku, opakování geometrických tvarů a jejich skládání ze žaludů, pohádka Maruška a tři medvědi- porovnávání velikosti, sestavování posloupnosti, procvičení číselné řady do 10, analýza, syntéza slov, orientace v prostoru.

Pracovní činnosti: pečení báboviček, vaření šípkového čaje, výroba královské koruny.

Grafomotorické dovednosti: vypracování pracovních listů dle tématu.

Výtvarné činnosti: malba podzimního keře-voskovka, vodové barvy.

Foto z činností v odkaze: