Informace k zápisu do ZŠ SÝPKY 9. a 10. dubna 2024
Návštěva knihovny - ,,Písničky z pohádek"
Informace k zápisu do ZŠ SÝPKY 9. a 10. dubna 2024
18.4.2024 Výlet do kina Nadsklepí
23.4. Výprava za sokolníky do Podzámecké zahrady v Kroměříži
TŘÍDNÍ SCHŮZKA se koná ve čtvrtek 25.4.2024 v 16.00

Úvod > Aktuality > Činnosti 3. listopadového týdne

Činnosti 3. listopadového týdne

Téma: lidské tělo

Cílem tohoto týdne bylo seznámení se všemi částmi těla.

Činnosti:

Pomocí digitálního učebního materiálu jsme dětem vyvodili informace o těle a jeho částech.

Následně každé dítě malovalo a vystřihlo nějakou část obličeje či těla. Z jednotlivých částí jsme pak sestavovali obličej a celé tělo.

V matematických představách jsme se věnovali kromě určování počtu prvků a jejich umístění (pod, nad, vedle, před, za) také celkové orientaci v prostoru. Dále děti procvičily číselné řady do 10 a sestavovaly posloupnosti nejen čísel, ale i geometrických tvarů, u nichž porovnávaly též velikost.

V pohybových hrách jsme si zahráli Lepidýlko, Na Kazíka, Honky, tonky, Hlava, ramena, kolena…., aj.

V tělesné výchově jsme zdolávali překážkovou dráhu, která představovala cestu potravy vnitřními orgány lidského těla.

Opakovali jsme tanečky a nacvičili jeden nový s názvem Čertovská mazurka.

V předčtenářských dovednostech děti bavilo určování hlásek a následné rozkládání a skládání slov.

V hudební výchově si děti s nadšením zazpívaly již známé písničky a také nacvičovaly dvě nové, které se jmenují Kdo to tady děti straší a Prosinec.

Náplní pracovních činností byla výroba přání a malování přírodnin.

Grafomotorické dovednosti probíhaly ve znamení vypracovávání pracovních listů dle daného tématu.

Děkujeme paní Procházkové za velmi poučnou přednášku o bezpečnosti, kde si děti prakticky vyzkoušely, jak se chovat v různých nebezpečných situacích.

Foto z činností v odkaze: