Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7
ZDRAVOTNÍČEK a jeho kosí dobrodružství-7.3.2024
8 9 10
11 12 13 14
14.3.2024 Za divadlem do Zlobic
15 16 17
18 19
Kouzlo Velikonoc-výlet do muzea v Kroměříži
20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Jaro už je tu!

Jaro už je tu!Čas utíká jako voda a máme tu jaro. Svítí sluníčko, kvetou kočičky. I u nás na zahrádce už je vidět první kytičky, a je slyšet ptačí zpěv. 12. března jsme oslavili MDŽ,  tento týden se chystáme na Velikonoce a tak všechny činnosti v tomto týdnu byly tematicky zaměřeny na oslavu tohoto svátku.

Minulý týden se u nás ve škole slavil svátek knihy. Učili jsme se nejen o tom, co je pohádka, ale zabrousili jsme i k některým spisovatelům a ilustrátorům knih. Povídali jsme si o knihách a jejich významu. Neopomněli jsme ani povyprávět a dramatizovat některé pohádky. Školkou se rozezněly nové písničky a básničky, na chodbě i ve třídě se objevila nová dětská výzdoba. Vyrobili jsme leporelo, záložku, Morenu, slepičku v kurníku a zaseli jsme oseníčko. V předmatematických dovednostech jsme počítali, poznávali číslice do desíti, seznamovali jsme se s pojmy hned před a hned vzad a opakovali geometrické tvary, ze kterých jsme si postavili domeček nebo ozdobili velikonoční vajíčko. Rozvíjení slovní zásoby jsme podpořili nejrůznějšími didaktickými hrami a básničkami. Nechyběly ani hry pohybové, cvičení v tělocvičně a samozřejmě taneček. Tentokrát to byl taneček všech školáků a poškoláků. Už se těšíme, jaké dobrodružství nás čeká v příštím týdnu.

Fotografie z činností zde:

https://skolkalutopecny.rajce.idnes.cz/Jaro_uz_je_tu/