Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8
Příměstský tábor při MŠ Lutopecny
9
Příměstský tábor při MŠ Lutopecny
10
Příměstský tábor při MŠ Lutopecny
11
Příměstský tábor při MŠ Lutopecny
12
Příměstský tábor při MŠ Lutopecny
13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Jaro už je tu!

Jaro už je tu!Čas utíká jako voda a máme tu jaro. Svítí sluníčko, kvetou kočičky. I u nás na zahrádce už je vidět první kytičky, a je slyšet ptačí zpěv. 12. března jsme oslavili MDŽ,  tento týden se chystáme na Velikonoce a tak všechny činnosti v tomto týdnu byly tematicky zaměřeny na oslavu tohoto svátku.

Minulý týden se u nás ve škole slavil svátek knihy. Učili jsme se nejen o tom, co je pohádka, ale zabrousili jsme i k některým spisovatelům a ilustrátorům knih. Povídali jsme si o knihách a jejich významu. Neopomněli jsme ani povyprávět a dramatizovat některé pohádky. Školkou se rozezněly nové písničky a básničky, na chodbě i ve třídě se objevila nová dětská výzdoba. Vyrobili jsme leporelo, záložku, Morenu, slepičku v kurníku a zaseli jsme oseníčko. V předmatematických dovednostech jsme počítali, poznávali číslice do desíti, seznamovali jsme se s pojmy hned před a hned vzad a opakovali geometrické tvary, ze kterých jsme si postavili domeček nebo ozdobili velikonoční vajíčko. Rozvíjení slovní zásoby jsme podpořili nejrůznějšími didaktickými hrami a básničkami. Nechyběly ani hry pohybové, cvičení v tělocvičně a samozřejmě taneček. Tentokrát to byl taneček všech školáků a poškoláků. Už se těšíme, jaké dobrodružství nás čeká v příštím týdnu.

Fotografie z činností zde:

https://skolkalutopecny.rajce.idnes.cz/Jaro_uz_je_tu/