Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
26 27
27.9. - Návštěva předškolních dětí v ZŠ Sýpky
28 29
ROZHODNUTÍ O PŘERUŠENÍ PROVOZU MŠ VE DNECH 29.9. a 30.9. 2022
30
ROZHODNUTÍ O PŘERUŠENÍ PROVOZU MŠ VE DNECH 29.9. a 30.9. 2022
1 2
3 4 5
Dog dancing u nás ve škole
6 7 8 9
10
FOTOGRAFOVÁNÍ DĚTÍ V ROCE 2022
11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Na konci ledna sportujeme!

Na konci ledna sportujeme!Téma tohoto týdne: ZIMNÍ SPORTY

Činnosti:

Komunitní kruh: Zimní sporty, zimní počasí, úrazy na sněhu, rozvoj slovní zásoby - popis obrázků na MT. 

Básnička: ,, Sportovec‘‘, ,, Zima‘‘ 

Písnička: ,, Když přijde zima‘‘, Pojedeme na lyže, Postavil jsem sněhuláka

Pohybové hry: ,, Na zimu‘‘, ,, Na dva mrazy‘‘, ,, Koulovaná‘‘

Relaxace: ,, Vločky‘‘

Četba: ,, Krtek a sněhulák‘‘, ,, Vzpomínka na Vánoce‘‘ - uhodni tajenku, ,, Sněhová královna‘‘ - hledání stejných obrázků

Příběh: ,, O sněhulákovi‘‘ + vymalovat obrázek

Říkanky s pohybem: ,, Sníh‘‘, ,, Rampouch‘‘, ,, Na saních‘‘

Cvičení:  zdravotní cviky, ,, Zimní sporty‘‘, Tanečky- tanec snowboarďáků, tanec sněhuláků

Grafomotorické cviky- práce s pracovními listy

Vv - malování lyží

- výroba semínkové koule pro ptáčky

Pokus- změna skupenství vody

 

V pondělí jsme si v komunitním kruhu povídali o zimě, zimních sportech a také o tom, jaké úrazy na nás při zimních radovánkách číhají. Na interaktivní tabuli jsme podle obrázků poznávali roční období, zimní sporty, stavěli sněhuláka……. Dalším úkolem bylo obléknout postavičkám jednotlivé části zimního oblečení ve správném pořadí. Z mnoha obrázků sportů jsme pak vybrali jen ty, které patří k zimnímu období. Jak přečkávají zimu a čím se živí některá zvířátka? To my už víme a také velkou spoustu živočichů poznáme.  Pro některé z nás nebyl žádný problém sestavit z písmen názvy zimních měsíců. Došlo i na poznávání barev a grafomotorické cviky – sněhuláky jsme měli za chvíli. 

Pomocí pohybu se nám mnohem lépe učily básničky „Sportovec“, Zima , Sněhulák a písničky „ Když přijde zima“, Postavil jsem sněhuláka, Pojedeme na lyže. 

A pak se u nás sportovními aktivitami nešetřilo. Zahráli jsme si hokej, lyžovali jsme, postavili sněhuláky a tancovali tanec sněhuláků a snowboarďáků. Nastal čas se trochu uklidnit  a zrelaxovat. Po proměně v bílé vločky jsme v klidu na koberci odpočívali. A také jsme se dozvěděli, že  když mrzne, změní se voda v led a hned jsme si to i vyzkoušeli. A držet led v ruce? ,,Jéé, to studí!" 

A znovu do akce! Trénovali jsme přeskakování, podlézání a kotouly v překážkové dráze. Sněhové koule nahradily papírové. Bitva s nimi byla též bezvadná. Zahráli jsme si na Paní Zimu, Ptáčka v hnízdečku a na Mráz. 

Při malování lyží temperovými barvami jsme se ani moc neumazali.

Nezapomínáme ani na ptáčky a zvířátka. Z tuku a semínek vyrobené krmení jsme jim na vycházce pověsili na stromy a zvířátkům jsme dali suché pečivo do krmelce.

Za všechnu snahu jsme si vysloužili plno jedniček, olympijské diplomy a už se těšíme, jaká dobrodružství nás čekají příští týden.

Foto z činností zde:

https://skolkalutopecny.rajce.idnes.cz/ZIMNI_SPORTY/