27.9. - Návštěva předškolních dětí v ZŠ Sýpky
ROZHODNUTÍ O PŘERUŠENÍ PROVOZU MŠ VE DNECH 29.9. a 30.9. 2022
ROZHODNUTÍ O PŘERUŠENÍ PROVOZU MŠ VE DNECH 29.9. a 30.9. 2022
Dog dancing u nás ve škole
FOTOGRAFOVÁNÍ DĚTÍ V ROCE 2022
Za divadlem do Zlobic-19.10.2022
Lampionový průvod - 4.11.2022

Úvod > Aktuality > Paní Zima čaruje

Paní Zima čaruje

Téma: Sport pro radost a zdraví, Paní zima čaruje

Činnosti:

• komunitní kruh: zimní sporty, úrazy na sněhu, interaktivní tabule
  • básničky ,,Na saních‘‘, Zima, Sněhulák
  • soutěž družstva – výroba papírového sněhuláka, oblékání
  • relaxace – vločka bílá, sněhová koule
  • písničky - ,,Zima‘‘, Kdo to ťuká na okénko
  • cvičení s lanem, s míčkem
  • výroba papírových koulí
  • PH ,,Koulovaná‘‘

,, Paní zima‘‘

,, Ptáček do hnízdečka‘‘

Mráz

• malování temperovými barvami ,,sněhulák‘‘, ptáček
  • MP – číselná řada přiřazování
  • četba ,,O veverce‘‘
  • doplňovačka ,,radost‘‘
  • prostorové představy – nad, pod, vedle,…
  • hádanky ,,sněhulák, brusle, vrána, sníh
  • výroba papírové čepice (bambule z vlny)
  • RV – zimní kočičí spojovačka
  • výroba krmení pro ptáčky (Iva, semínka)
  • pracovní listy ,,zima, zvířátka v zimě‘‘

V pondělí jsme si v komunitním kruhu povídali o zimě, zimních sportech a také o tom, jaké úrazy na nás při zimních radovánkách číhají.

Na interaktivní tabuli jsme podle obrázků poznávali roční období. Dalším úkolem bylo obléknout postavičkám jednotlivé části zimního oblečení ve správném pořadí. Z mnoha obrázků sportů jsme pak vybrali jen ty, které patří k zimnímu období. Jak přečkávají zimu a čím se živí některá zvířátka? To my už víme a také velkou spoustu živočichů poznáme.  Pro některé z nás nebyl žádný problém sestavit z písmen názvy zimních měsíců. Došlo i na poznávání barev a grafomotorické cviky. Nějak s tím psaním začít musíme.

Pomocí pohybu se nám mnohem lépe učily básničky „Na saních“, Zima , Sněhulák a písničky „Zima“, Kdo to ťuká na okénko.

A pak se sportovní megabloky pomocí papírových kuchyňských utěrek měnily ve sněhuláky. Na závěr bylo samozřejmě třeba dokreslit fixami oči, nos a knoflíky. Bylo opravdu těžké rozhodnout, jestli se tato aktivita povedla více chlapcům nebo děvčatům. Důležitější je, že jsme si to všichni pořádně užili.

Nastal čas se trochu uklidnit  a zrelaxovat. Po proměně v bílé vločky jsme v klidu na koberci odpočívali.

A znovu do akce! Trénovali jsme přeskakování, podlézání a podbíhání lana. Sněhové koule nahradily papírové. Bitva s nimi byla též bezvadná. Zahráli jsme si na Paní Zimu, Ptáčka v hnízdečku, na Mráz a zatančili na písničku Růžová, Škoda lásky nebo Zima.

Při malování sněhuláků temperovými barvami jsme se ani moc neumazali. A čepice s bambulí se nám také náramně povedla! A co teprve ptáček v krmítku, posuďte sami. Všechny výrobky uvidíte v naší škole na nástěnkách. Dál bylo na řadě počítání, poznávání číslic. Paní učitelky nám četly o veverce, vyluštili jsme tajenku, doplnili zimní kočičí spojovačku a uhodli spoustu zimních hádanek. Že nevíme, kde je nad, pod a vedle, to jste tedy ale úplně vedle. Pracovní listy o zimě a zvířátkách nás také velmi bavily.

Nezapomínáme ani na ptáčky a zvířátka. Z tuku a semínek vyrobené krmení jsme jim na vycházce pověsili na stromy a zvířátkům jsme dali suché pečivo do krmelce.

Za všechnu snahu jsme si vysloužili plno jedniček a už se těšíme, jaké dobrodružství nás čeká příští týden.

Autor článku: Hana Michová

Foto z činností zde: