27.9. - Návštěva předškolních dětí v ZŠ Sýpky
ROZHODNUTÍ O PŘERUŠENÍ PROVOZU MŠ VE DNECH 29.9. a 30.9. 2022
ROZHODNUTÍ O PŘERUŠENÍ PROVOZU MŠ VE DNECH 29.9. a 30.9. 2022
Dog dancing u nás ve škole
FOTOGRAFOVÁNÍ DĚTÍ V ROCE 2022
Za divadlem do Zlobic-19.10.2022
Lampionový průvod - 4.11.2022

Úvod > Aktuality > Podzimní činnosti u nás ve škole

Podzimní činnosti u nás ve škole

V tomto podzimním období jsme si s dětmi hodně povídali o rodině. Procvičujeme jména rodičů, sourozenců, případně dalších členů rodiny a diskutujeme na téma příbuzenské vztahy. Zabýváme se pojmy máma, táta, děti, sourozenci, rodiče táty, rodiče mámy, prarodiče, sourozenci maminky, sourozenci tatínka a jejich děti. Zajímavý byl rozhovor na téma s čím doma pomáháme. Naučili jsme se taneček ,,TREZOR“ a zahráli pohádku O veliké řepě.

A protože už k nám zavítal podzim, probírali jsme s dětmi charakteristiku tohoto ročního období, typické znaky, pojmenování některých druhů volně žijících ptáků, jejich hnízdiště, odlet do teplých krajin, jejich typické znaky, tj. barva, velikost, způsob obživy a přípravu zvířátek na přezimování. Počítali jsme a porovnávali zvířátka v lese, třídili ovoce a zeleninu, slabikovali různá slova a určovali hlásku na začátku a na konci slova. V pracovní výchově jsme vyráběli ,,Ovocný salát“ a upekli vynikající štrůdl. Ve výtvarce naše šikovné ručičky otiskly jablíčka a hrušky, které vyzdobí chodbu naší školy.

Každé úterý se budeme individuálně věnovat logopedii a ve čtvrtek přípravě předškoláků na vstup do základní školy.

Naše děti také rády zpívají, tančí, cvičí, takže tyto činnosti samozřejmě nechybí ani v tomto týdnu. Proto jsme začali pravidelně navštěvovat tělocvičnu.

Tělocvičnu budeme navštěvovat vždy v úterý. Děti by měly mít v batůžku vhodnou obuv na cvičení v tělocvičně a pitíčko.

Musím děti velmi pochválit za snahu, aktivitu a píli.  Za svoji práci si naše děti zasluhují spoustu krásných jedniček. Středňáčkům a maloškům zapisujeme jedničky na tabuli ve třídě ke svým značkám. Předškoláci mají svůj opravdový  známkovníček, který si můžete kdykoliv prohlédnout. Mimo známkovníčků si budete  moct prohlédnout každý pátek i pracovní sešity.

Fotografie z činností z tohoto týdnu najdete v odkaze: