Úvod > Aktuality > Projektový den Luční radovánky

Projektový den Luční radovánky

Datum konání:
4.6.2019

Hlavní záměr tohoto dne bylo prohloubit poznatky dětí o louce, její flóře i fauně,  živé a neživé přírodě. Nechyběla pohádka o skladbě loDSC03145.JPGuky (kameny, hlína, voda, rostliny, zvířata). Děti se seznámily    s luční flórou a některými rostlinami, zvonek, kopřiva, šíření rostlin – semínky. Pozorovaly luční faunu a některé druhy hmyzu žijících na louce – pavouček, beruška, mravenec, včela, motýl. Poznávání luční fauny bylo doplněné obrázky, atlasy-vyhledání v přírodě. Nechyběly ekologické hry dětí v přírodě- přírodní pexeso, hledání pokladu- (kameny), děti lučními květinami vyzdobily svého motýla.

Na závěr nechyběl kvíz, ve kterém jsme si zopakovali, které broučky už známe, a protože jsme ve škole už toto téma probírali, děti nám neudělaly ostudu. Úkoly plnily na jedničku, jsou to naše šikulky a my jsme na ně náležitě pyšné.