Rozsvěcení vánočního stromu+vánoční jarmark na návsi v naší obci

Úvod > Aktuality > První den ve školce

První den ve školce

Datum konání:
2.9.2019

Nástup do školky dítěti i jeho rodičům v mnohém změní život. Zavede do něj pravidelný řád, větší disciplínu, děti obohatí o kamarády a začne je vést k samostatnosti. Jenže každý začátek je těžký. Ranní slzičky jsou normální, ale většina dětí se po odchodu rodičů v novém prostředí rychle zabaví. V mateřské škole jsou jiné hračky než má doma, s dětmi navazuje první kamarádské vztahy. Aby mohli rodiče bez obav do zaměstnání, vytvořila jsem pro děti adaptační program, který popisuje celé adaptační období.

Adaptační program MŠ Lutopecny

1. Dítěti, které přišlo poprvé do MŠ, se individuálně věnujeme.
  2. Seznamujeme dítě s prostory MŠ (skříňka se značkou, sociální zařízení, zahrada, atd.).
  3. Seznamujeme dítě se zaměstnanci MŠ.
  4. Nenutíme dítě do činností, kterých se nechce účastnit.
  5. Dáváme prostor pro klidnou spontánní hru.
  6. Pokud má dítě zájem, snažíme se o to, aby si s dítětem hrály a komunikovaly s ním i ostatní děti.
  7. Pláče-li, dovolíme vstup do třídy zákonnému zástupci.
  8. Paní učitelka vyhledává pro dítě zajímavé činnosti.
  9. Paní učitelka dítě uklidňuje, když pláče. Hovoří k dítěti klidným hlasem. Pokud je to dítěti milé, pochová jej.

Přejeme všem dětem, aby se jim v mateřské škole  líbilo a  rodičům bezstarostný nástup do zaměstnání.

Foto  z prvního dne zveřejním v září.

Mgr. Hana Michová