Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7
ZDRAVOTNÍČEK a jeho kosí dobrodružství-7.3.2024
8 9 10
11 12 13 14
14.3.2024 Za divadlem do Zlobic
15 16 17
18 19
Kouzlo Velikonoc-výlet do muzea v Kroměříži
20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Rozsvícení vánočního stromu

Rozsvícení vánočního stromuDo Vánoc zůstává pár dnů, které by neměly být jen obdobím příprav, úklidu, nákupů a pečení. Vánoční svátky jsou příležitostí zapomenout na všechny sváry a oddávat se příjemně hřejivé atmosféře, ve které se všichni cítíme dobře. Jsou také časem setkávání se všemi blízkými. Pro děti je toto období časem velkého očekávání, které je spojeno s příchodem Ježíška a s dárky pod nazdobeným vánočním stromečkem. Proto den rozsvěcení stromečku patří především jim.

Tohle všechno se naplnilo v pátek 26. listopadu 2021 při rozsvícení vánočního stromu v Lutopecnách. Tato velmi zdařilá akce začala na výletišti jarmarkem, jehož výtěžek bude použit na vánoční dárky pro děti z mateřské školy a jako finanční příspěvek na školu v přírodě, kterou plánujeme realizovat na konci školního roku. K dobré náladě přispěl DJ Zdeňa Němeček. Nechyběly slavnostní proslovy hlavní organizátorky paní Lízalové, pana starosty Navrátila a nakonec ředitelky MŠ  paní Michové. Malým příspěvkem se také prezentovala ZUŠ Kroměříž. Děti mohly popustit uzdu své fantazie na vánoční dílničce a hlavně se vydovádět na nezvykle štědré sněhové nadílce. Pak se všichni přesunuli k návsi, aby mohli sledovat rozsvícení vánočního stromu.  Po návratu na výletiště pokračovaly děti ve sněhohrátkách a vyvrcholením svátečního večera byl fascinující ohňostroj. Doufám, že si toto společné setkání všichni náležitě užili.     

Při této příležitosti bych chtěla poděkovat rodičům, prarodičům, zaměstnancům MŠ, českému svazu žen a všem ostatním, kteří přispěli svými výrobky na vánoční jarmark a dále spolku Českého červeného kříže, jenž s pomocí rodičů dětí, obce Lutopecny a zaměstnanců MŠ celou akci organizoval. Dále patří poděkování všem za to, že přišli a podpořili tuto tradiční akci.

Přeji Vám krásné prožití svátků vánočních a v novém roce spoustu spokojenosti, zdraví, lásky a rodinného štěstí.

Hana Michová

Foto ke zhlédnutí v odkaze:

 https://skolkalutopecny.rajce.idnes.cz/Rozsviceni_vanocniho_stromu/