Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27
ROZHODNUTÍ O PŘERUŠENÍ PROVOZU O VÁNOČNÍCH PRÁZDNINÁCH 2021
28
ROZHODNUTÍ O PŘERUŠENÍ PROVOZU O VÁNOČNÍCH PRÁZDNINÁCH 2021
29
ROZHODNUTÍ O PŘERUŠENÍ PROVOZU O VÁNOČNÍCH PRÁZDNINÁCH 2021
30
ROZHODNUTÍ O PŘERUŠENÍ PROVOZU O VÁNOČNÍCH PRÁZDNINÁCH 2021
31
ROZHODNUTÍ O PŘERUŠENÍ PROVOZU O VÁNOČNÍCH PRÁZDNINÁCH 2021
1
ROZHODNUTÍ O PŘERUŠENÍ PROVOZU O VÁNOČNÍCH PRÁZDNINÁCH 2021
2
ROZHODNUTÍ O PŘERUŠENÍ PROVOZU O VÁNOČNÍCH PRÁZDNINÁCH 2021
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1
Pravidelná návštěva tělocvičny
2 3 4 5 6
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Téma tohoto týdne: Peklo, peklo, peklíčko

Téma tohoto týdne: Peklo, peklo, peklíčkoS prosincem přichází čas adventu a je již tradicí, že jako první zařazujeme téma o čertech, Mikuláších a andělech. Školku jsme si vyzdobili pěkně po čertovsku a naučili jsme se pár čertovských i mikulášských básniček a písniček. Dalším tématem byly samotné Vánoce – ty jsme probrali z mnoha stran, a tak se děti dozvěděly třeba to, jak se Vánoce slaví v různých zemích a jaké dobroty se připravují. Budeme zkoušet také vůni i chuť různých surovin a nevynecháme  ani pečení vánočního cukroví. Společně budeme očekávat den, kdy Ježíšek zavítá i k nám do školky, protože do školky chodí vždycky o něco dříve nežli domů. Nezapomněli jsme ani na zpívání koled, na výrobu vánočních přání a dárečků a na vánoční koledování.

V pátek 3. prosince přišli do školky místo dětí malí čertíci i čertice. Očekávali jsme příchod Mikuláše s jeho pomocníky – jaké však bylo naše překvapení, když přišel jenom Mikuláš v doprovodu paní Rosické a pana Bosáka, kteří nám sdělili, že Mikuláše potkali smutného před školkou bez čerta a anděla. Děti ukázaly bojovou náladu při plnění různých úkolů, aby vysvobodily anděla s čertem. Závěrem tohoto svátečního dopoledne nechyběly  ani básničky a písničky. Za to všechno si děti domů odnesly štědrý balíček plný sladkostí a čertoandělské vysvědčení, a protože v naší škole nejsou žádné zlobivé děti, ušetřili jsme čertovi všechno uhlí.  Za tuto vzácnou návštěvu musím poděkovat panu Soukupovi, paní Rosické a panu Bosákovi, kteří přispěli ke krásné atmosféře tohoto svátečního dopoledne.

 

Dílčí cíle:

-          Rozvíjet pracovní dovednosti, zacházet s materiálem, drobné manipulační schopnosti

-          Vnímat a rozlišovat pomocí všech smyslů – sluch, zrak, čich, hmat, chuť

-          Uvědomovat si příjemné a nepříjemné citové prožitky

-          Působit na estetické cítění dětí literární texty – procvičovat správnou výslovnost a       výrazný hlasitý přednes

 

Četba:  Příběh ,, Co víme o Mikulášovi?

Příběh ,, O malém andělovi‘‘

Příběh ,, Co víme o čertovi‘‘

 

Činnosti: Taneček „Když se čerti ženili“ , Básničky, říkadla a pohádky o čertech, Mikuláši, Sluchové hry-  Čert hledá andílka, Tvoření čertíků, andílků a Mikulášů, počítání postav, uhlíků, svíček, třídění dle barev, přiřazování.
Práce s digitálním učebním materiálem, předmatematické a předčtenářské dovednosti.

Foto ke zhlédnutí zde:

https://skolkalutopecny.rajce.idnes.cz/Peklo%2C_peklicko%2C_navsteva_Mikulase/