Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9
Informace k zápisu do ZŠ SÝPKY 9. a 10. dubna 2024
Návštěva knihovny - ,,Písničky z pohádek"
10
Informace k zápisu do ZŠ SÝPKY 9. a 10. dubna 2024
11 12 13 14
15 16 17 18
18.4.2024 Výlet do kina Nadsklepí
19 20 21
22 23
23.4. Výprava za sokolníky do Podzámecké zahrady v Kroměříži
24 25
TŘÍDNÍ SCHŮZKA se koná ve čtvrtek 25.4.2024 v 16.00
26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Tématem tohoto týdne byla Česká republika

Tématem tohoto týdne byla Česká republikaOd pondělí do čtvrtka jsme cestovali po České republice. Povídali jsme si o našich významných památkách a městech. Některá známější města, např. Prahu, Plzeň, Pardubice, Most, Lednici, Zlín, Olomouc, Jablonec nad Nisou jsme i navštívili. ( Např. Zlín - hod botou na cíl, Most - těžba granátů, Lednice - rozlévání vína,....). Zabrousili jsme do historie a pomocí příběhů ze starých časů jsme se seznámili s tím, jak Praotec Čech přivedl Slovany pod památnou horu Říp nebo jsme si pověděli o tom, jak Libuše předpověděla založení Prahy. Také jsme si ukázali nejznámější pražské památky. Nejvíce nás zaujal Karel IV. Vždyť je také nazýván Otcem vlasti. Postavili jsme mu hladovou zeď, Karlštejn, Karlovu univerzitu a vymodelovali jsme korunovační klenoty. Také jsme se vydali do světa a zjistili, jaké máme sousedy. Povídali jsme si o symbolech České republiky, především o naší hymně. Nezapomněli jsme na hry a nejrůznější soutěže. Moc nás to všechno opravdu bavilo. Také jsme počítali, rytmizovali slova, hledali písmena v textu, vyhledávali v mapě a sledovali seriál Dějiny udatného českého národa. Nechybělo cvičení a tvoření. V pátek pojedeme na exkurzi za morkovskými hasiči. Celý týden byl moc prima!

Foto z činností ke zhlédnutí v odkaze:

https://skolkalutopecny.rajce.idnes.cz/Nas_domov-Ceska_republika/