Odpolední pohybová hodina plná zábavy v tělocvičně pro předškoláky
Návštěva HZS v Kroměříži

Úvod > Aktuality > Třídní schůzka distančně

Třídní schůzka distančně

Vážení rodiče,

z důvodu mimořádných opatření neproběhne pravidelná třídní schůzka  prezenčně. Informace, které bychom probírali posílám mailem a zveřejňuji na webu škloly. Případné dotazy či připomínky mi posílejte mailem nebo telefonujte.

Děkuji za pochopení.

Program:

1. Provozní a organizační záležitosti
  2. Informace k vyšetření školní zralosti před odkladem školní docházky
  3. Informace pro rodiče budoucích prvňáčků z ředitelství ZŠ Sýpky
  4. Podávání informací zákonným zástupcům dětí
  5. TÁBORY LUTOPECNY VE ŠKOLNÍM ROCE 2020/2021

Ad 1.

1. a) Společně vše zvládneme

od 1. 3. 2021, kdy byly usnesením vlády ČR uzavřeny všechny mateřské školy, zahajujeme distanční výuku pro předškolní děti.

▪ dětem budou zadávány pracovní úkoly formou hromadných mailů

V rámci distanční výuky bude probíhat hodnocení vypracovaných  úkolů a to předáním vypracovaných úkolů učitelkám po otevření MŠ.  Individuální informace k výchovně vzdělávacím činnostem předškolního vzdělávání dle RVP a potřeb rodičů dětí budou probíhat telefonickou formou – TELEFON: 739 169 108.

Informace k ošetřovnému od 1.3. 2021

Mateřská škola tiskopisy k ošetřovnému nevydává, ani nepotvrzuje - on-line tiskopis k uplatnění nároku na ošetřovné, vyplní žadatel – tj. pečující osoba, poté předloží svému zaměstnavateli, který jej předá po doplnění příslušných údajů místně příslušné OSSZ. Doporučuji rodičům zjistit si informace na portálu ČSSZ, je zde zveřejněna i vzorová vyplněná žádost.

Plánované akce druhého pololetí

Významná akce:

- Slavnostní rozloučení s předškoláky: květen, červen 2021

Veškeré akce organizované školou proběhnou dle aktuální epidemiologické situace.

Rodiče budou včas informováni v MŠ, na internetových stránkách školy, mailem.

Ad. 2.

Dle školské legislativy žádá rodič o odklad školní docházky v době zápisu dítěte k povinné školní docházce a svou žádost dokládá posouzením školského poradenského zařízení a odborného lékaře nebo klinického psychologa. Vyšetření školních zralostí probíhá v PPP Kroměříž. Rodiče, kteří budou žádat o odklad se musí telefonicky domluvit s učitelkami v MŠ, které vyplní dotazník. Následně si poradna dítě pozve s jedním rodičem. Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci doporučujeme zákonným zástupcům, aby sledovali i aktuality na webových stránkách PPP, kde jsou uváděné informace o aktuálním provozu zařízení.

Ad.3

Informace z ředitelství ZŠ Sýpky

Příloha níže obsahuje informace ke Dni otevřených dveří v ZŠ Sýpky.

DEN-OTEVŘENÝCH-DVEŘÍ-2021-S1V1A4.jpg

Ad.4.

Podávání informací zákonným zástupcům probíhá  za normálních okolností při předávání dětí, na nástěnkách, webových stránkách školy, telefonicky a formou konzultace po telefonické domluvě. Nyní formou hromadných mailů a prostřednictvím webových stránek školy.

Ad.5

Připomínám rodičům, že do konce března musí odevzdat administrativu k příměstským táborům.

Další informace:

Stravu na 1., 2. a 3.turnus letošních příměstských táborů budeme zajišťovat u firmy Helemik Postoupky. Děti zaplatí 85 Kč na den, celkem tedy 425 Kč za týden. Strava obsahuje oběd a dvě svačinky.

Peníze za stravné zasílejte na účet číslo 1484096399/0800 během měsíce května a června. Koncem června musí být zaplacená zálohová faktura.

Do poznámky uveďte jméno a příjmení dítěte.

Dále budeme vybírat hotově na odměny 300 Kč za každý turnus.  Seznamy s uvedenými částkami na zaplacení Vám zašlu koncem dubna.

Přeji všem rodičům v této těžké době hodně zdraví a sil.

Mgr. Hana Michová