Oznámení o přerušení provozu školy v období hlavních prázdnin
Měření očí

Úvod > Aktuality > Provoz MŠ v 1. fázi pouze pro předškolní děti a děti rodičů pracujících v IZS

Provoz MŠ v 1. fázi pouze pro předškolní děti a děti rodičů pracujících v IZS

Datum konání:
12.4.2021

Mateřská škola Lutopecny zahajuje provoz v 1. fázi pouze pro předškolní děti a děti rodičů pracujících v IZS.

• Děti nemusí mít povinně roušky. Povinné je testování dětí.
  • Třetí osoby budou mít prozatím zakázaný vstup do školy.
  • Testování a používání respirátorů je povinné pro všechny zaměstnance školy.
  • Rodiče jsou povinni zajistit dětem do skříňky zabalenou zdravotní roušku a igelitovou tašku na výrobky a oblečení.
  • Testování budeme provádět v MŠ 2x týdně, vždy v pondělí a ve čtvrtek. Rodiče mohou být v případě nutnosti přítomni testování s respirátorem FFP 2. Vždy vyčkají na výsledek testu.
  • Dnem otevření školy, končí distanční výuka pro předškolní děti.

INFORMACE PRO RODIČE IZS

Dětem integrovaného záchranného systému ve věku od 2 do 5 let je na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví České republiky umožněna osobní přítomnost na vzdělávání v mateřské škole, ve které jsou zapsány k předškolnímu vzdělávání.

Mimořádným opatřením určené výjimky pro děti IZS se vztahují na tyto vybrané profese:

• zdravotničtí pracovníci poskytovatelů zdravotních služeb
  • pedagogické pracovníky, kteří zajišťují prezenční vzdělávání v mateřské škole, základní škole, školní družině, školním klubu, v oborech vzdělání Praktická škola jednoletá nebo Praktická škola dvouletá, nebo pedagogické pracovníky školských zařízení pro výkon ústavní nebo ochranné výchovy,
  • zaměstnance bezpečnostních sborů
  • příslušníky ozbrojených sil
  • zaměstnance orgánů ochrany veřejného zdraví,
  • zaměstnance uvedené v § 115 odst. 1 a další zaměstnance v sociálních službách podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů,
  • zaměstnance Úřadu práce České republiky,
  • zaměstnance České správy sociálního zabezpečení a okresních správ sociálního zabezpečení,
  • zaměstnance Finanční správy České republiky.

Příslušnost k vybraným profesím zákonný zástupce doloží škole potvrzením zaměstnavatele.

Na děti IZS se vztahuje úplata za předškolní vzdělávání.

Všechny podrobné informace, které se týkají znovuotevření mateřské školy  jsou zaslány rodičům na mail.