Úvod > O mateřské škole

O mateřské škole

Mateřská škola Lutopecny leží v blízkosti města Kroměříž. Navštěvují ji děti z Lutopecen i okolních obcí. Budova mateřské školy je jednopatrová. V přízemí budovy se nachází technické vybavení, také je zde přezouvárna pro děti. V patře je šatna, herna, jídelna, z níž se vstupuje do ložnice. Součástí patra je také přípravna jídla a ředitelna. Budova disponuje připojením k internetu. K mateřské škole patří také školní zahrada, která je vybavena dřevěnými průlezkami a pergolou s pískovištěm. Na dosah je krásná příroda, jenž přímo vybízí k podnětným vycházkám, při kterých lze realizovat prvky enviromentální výchovy. Lze využívat i fotbalové hřiště. Škola se prezentuje dětskými pracemi a společnými akcemi s rodiči a širokou veřejností.

Před nástupem k docházce nabízíme adaptační program formou návštěv v dopoledních hodinách, zejména pak v době pobytu venku.

DÁLE NABÍZÍME :

Stomatologickou prevenci " Zdravý úsměv" s p. Forejtem

Návštěvy dětských divadelních představení a koncertů v Kroměříži, pracovních dílen v muzeu Kroměřížska

Kulturní vystoupení pro rodiče a veřejnost

Přípravu předškoláků na vstup do ZŠ

Úzkou spolupráci s rodiči

Činnosti pěvecké, dramatizační, cvičení s dětmi, výtvarné činnosti, dostatečný pobyt venku, pracovní dílny

Logopedickou prevenci

Kroužky v naší MŠ:

Taneční a pěvecký

Logopedický

Sportovní hry