Oznámení o přerušení provozu školy v období hlavních prázdnin
Začátek školního roku 2021/22
Měření očí

Úvod > O mateřské škole > Výchova a vzdělání

Výchova a vzdělání

V naší mateřské škole pracujeme podle Školního vzdělávacího programu s názvem ,,Ať je léto nebo zima ve školce je vždycky prima“, který byl vytvořen v souladu s požadavky Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání. Při plánování činností vycházíme z oblastí, které jsou uvedeny v RVP PV. Program je rozdělen na deset integrovaných bloků. Bloky obsahují podtémata. V těchto podtématech se všechny činnosti navzájem prolínají a tvoří harmonický celek.  Vzdělávací program je zpracován tak, aby rozvíjel všechny stránky osobnosti dítěte. Vzdělávání se uskutečňuje ve všech činnostech a situacích, přičemž upřednostňujeme rozvoj smyslového vnímání. Celý vzdělávací program je průběžně doplňován, vycházíme z potřeb a přání dětí i rodičů a také se přizpůsobujeme aktuální situaci. Při práci využíváme různé formy vzdělávání – největší prostor má hra a spontánní učení, dále potom praktické a manipulační činnosti, situační, sociální a prožitkové učení, učení se pokusem i didakticky cílená činnost. Naším cílem je spokojené dítě, které bude připraveno na život ve společnosti a bude se i v budoucnu do naší školky rádo vracet.