Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
28 29 30
Měření očí v naší škole
1 2 3 4
5
Čerto - andělské hrátky v naší školce
6 7 8 9 10 11
12
Naučný program ze života vlků
13 14 15 16
Pozvánka na vánoční besídku, která se koná 16.12.2022
Vánoční besídka- 16.12.2022
17 18
19 20 21
Kouzlo křehkých baněk aneb do muzea v Kroměříži
22 23
Rozhodnutí o přerušení provozu o vánočních svátcích 2022
24 25
26 27 28 29 30 31 1
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Činnosti 3. říjnového týdne-Na návštěvě v lese

Činnosti 3. říjnového týdne-Na návštěvě v leseTento týden jsme si s dětmi povídali o lese a o významu stromů a zeleně pro náš život. Rozlišovali jsme listnaté, jehličnaté stromy, jejich plody a pověděli jsme si, jak se máme v lese chovat. Dále jsme si vyprávěli o zvířátkách žijících v lese a jedlých i jedovatých houbách. Také jsme se naučili básničku s pohybem ,,O lese´´, ,,Jak vyrostl strom” a zazpívali písničky ,,Já do lesa nepojedu´´ nebo ,,Sedí liška pod dubem´´.  Dramatizace pohádky ,,Bouda, budka´´se dětem moc líbila. S chutí jsme si zahráli  ,, Na medvěda´´, ,,Čápa´´ a ,,Hada´´. I Loupežnický taneček děti krásně zvládly. Závěrem týdne jsme  vypracovali pracovní listy k tématu.

Ve středu jsme navštívili školku ve Zlobicích, kde se konalo divadlo s pohádkou ,,Jak Karlík zachránil babičku.“ Při vystoupení byly děti zapojeny a pomáhaly králíkovi Karlíkovi poznávat barvy, počítat mrkvičky, ujasnily si, která ruka je pravá a levá. Karlík nebyl obyčejný králík, měl kouzelný pytlík, který mu zadával úkoly. Ty pak řešil společně s kamarádkou Luckou a dětmi. Děti s Karlíkem si vytvořily společné znamení – sáhnout si na „čumáček.“ Společně se naučily několik písniček.

Na procházce jsme pozorovali stopy zvířat a při sběru oříšků jsme si zahráli na veverky. Na úplný závěr týdne jsme si vyrobili z dýní strašidla. Děti byly celý týden moc šikovné.

Fotografie z činností v odkaze:

https://skolkalutopecny.rajce.idnes.cz/Na_navsteve_v_lese