ZDRAVOTNÍČEK a jeho kosí dobrodružství-7.3.2024
Kouzlo Velikonoc-výlet do muzea v Kroměříži

Úvod > Pro rodiče > Poprvé do školy

Poprvé do školy

Už při zápisu se můžete projít s dětmi po třídě. Podíváte se,jak to ve školce vypadá a také budete mít možnost se zeptat na vše, co vás trápí.

• Zpočátku volte kratší pobyt dětí v MŠ - konzultujte s pedagogickými pracovnicemi.
  • Dovolte potomkovi, aby si do školy vzal svou oblíbenou hračku.IMG_0114.JPG
  • Voďte dítě do školy ve stejný čas a pokud možno ve stejnou dobu i vyzvedávejte.
  • Rozlučte se s dětmi krátce.
  • Loučení neprotahujte, aby se dítě zbytečně nestresovalo.
  • Vyprávějte si o tom, co dítě ve školce dělalo, co nového se naučilo a jaké má kamarády.
  • Komunikujte s pedagogickými pracovnicemi.
  • Potomka za zvládnutý pobyt ve školce pochvalte.
  • Pozitivně ho motivujte, vyzvedněte jeho pěkné zážitky, zahrajte si s ním hru, kterou se ve škole naučilo, vyprávějte si s ním co zažilo.

Osobní věci dětí přinesou zákonní zástupci do školy řádně označené, aby se předešlo záměně, zejména u nejmladších dětí.

Při prvním vstupu dítěte do mateřské školy má právo dítě na individuálně přizpůsobený adaptační režim. Zákonní zástupci se na něm mohou s  pedagogickými pracovnicemi dohodnout.

Co si děti přinesou?

•  bačkůrky(z bezpečnostních důvodů jsou zakázány nazouváky, papučky vázací nebo s přezkou apod.)
  • pohodlné oblečení (zástěrku, teplákovou soupravu...)
  • náhradní oblečení (spodní prádlo, punčocháče, ponožky, tričko - u mladších dětí i dvoje)
  • plyšového mazlíčka na lehátko
  • pyžamo nebo noční košilku
  • hrníček na pitný režim
  • papírové kapesníčky (10 ks na pololetí školního roku)
  • toaletní papír (1 balení po 4 ks na každé pololetí školního roku)
  • tekuté mýdlo (1 ks na každé pololetí školního roku)
  • jednorázové podložky na lehátko pro případ nehody u mladších dětí (10 ks)

Adaptační program MŠ Lutopecny

1. Dítěti, které přišlo poprvé do MŠ, se individuálně věnujeme.
  2. Seznamujeme dítě s prostory MŠ (skříňka se značkou, sociální zařízení, zahrada, atd.).
  3. Seznamujeme dítě se zaměstnanci MŠ.
  4. Nenutíme dítě do činností, kterých se nechce účastnit.
  5. Dáváme prostor pro klidnou spontánní hru.
  6. Pokud má dítě zájem, snažíme se o to, aby si s dítětem hrály a komunikovaly s ním i ostatní děti.
  7. Pláče-li, dovolíme vstup do třídy zákonnému zástupci.
  8. Paní učitelka vyhledává pro dítě zajímavé činnosti.
  9. Paní učitelka dítě uklidňuje, když pláče. Hovoří k dítěti klidným hlasem. Pokud je to dítěti  milé, pochová jej.

Milí rodiče, přejeme Vám poklidné zvládnutí adaptace, spokojenost v naší MŠ, mnoho krásných zážitků a pěkné vzpomínky.

Upozornění:

Webové stránky školy se vyplatí sledovat. Nejenže zde najdete kompletní informace o provozu školy, organizaci školního roku, kontakty, ale můžete se na nich dočíst i informace o aktuálně probíhajících akcích a prohlédnout si fotografie z nich v sekci Aktuality.