Úvod > Pro rodiče > Kroužky v naší MŠ

Kroužky v naší MŠ

11. sportovní hry.jpg

Sportovní hry- kroužek probíhá každé pondělí   9.00-10.00 v tělocvičně

Kluci a holky se mohou těšit na oblíbené míčové hry, ale také na nové a zajímavé hry s pomůckami, pomocí kterých se vyřádí a odreagují. Naším cílem je vytvářet u dětí základní pohybové návyky a kladný vztah k pohybové aktivitě. Náplní hodin jsou různorodé sportovní a pohybové hry či aktivity, odpovídající rozměrům tělocvičny. Kroužek nemá charakter tréninku a nemá za cíl dosažení špičkové sportovní výkonnosti, ale chceme, aby se děti uměly hýbat a aby se pro děti stal pohyb nedílnou součástí každého dne.

Naše motto:

Komu pro sport srdce tiká, koho láká čerstvý vzduch, může citovat klasika:

,, v zdravém těle, zdravý duch."

Taneční kroužek probíhá v dopoledních činnostech-taneční k.jpg

Taneční kroužek je pro děti skvělou motivací k pohybu a zároveň slouží k posílení a protažení těla. Kromě toho, že pohyb je obecně velmi zdravý, tanec dětem dává dobré morální základy. Naučí děti tvrdě pracovat, komunikovat a přizpůsobovat se. Prostě:

,, Chceme všechny přesvědčit, že jsme parta, která umí-zpívat, sportovat i zatančit!!"

Pěvecký kroužek probíhá v dopoledních činnostech

LogohrátkyDSC00344kopie.jpg

V logohrátkách rozvíjíme u dětí řečové dovednosti a jazykové schopnosti pomocí rozvoje zrakové a sluchové percepce, motoriky. Využíváme vhodných metod práce, které komplexně rozvíjí osobnost dítěte například metodu napodobování, vyprávění, rozhovoru, práce s obrázkem a didaktické hry. Zaměřujeme se na správnou výslovnost jednotlivých hlásek, rozvoj aktivní a pasivní slovní zásoby, gramatiku jazyka a využití řeči v běžné komunikaci s ostatními dětmi. Do ranního kruhu zařazujeme sluchová, artikulační a dechová cvičení. Odpoledne individuálně pracujeme s dětmi.