28.9. státní svátek, uzavření školy

Úvod > Pro rodiče > Kroužky v naší MŠ

Kroužky v naší MŠ

Sportovní hry- kroužek probíhá každé pondělí   9.00-10.00 v tělocvičně

Náplní hodin jsou různorodé sportovní a pohybové hry či aktivity, odpovídající rozměrům tělocvičny. Kroužek nemá charakter tréninku a nemá za cíl dosažení špičkové sportovní výkonnosti, ale chceme, aby se děti uměly hýbat a aby se pro děti stal pohyb nedílnou součástí každého dne. Letošní školní rok jsme se přihlásili do projektu,,Se sokolem do života". Cílem projektu je základní pohybová příprava dětí v předškolním věku s důrazem na rozvoj obratnosti a pohyblivosti.

Taneční a pěvecký kroužek- probíhá v dopoledních činnostech

Tanec je pro děti skvělou motivací k pohybu a zároveň   sloužík posílení a protažení těla. Kromě toho, že pohyb je obecně velmi zdravý, tanec dětem dává dobré morální základy.

Logopedická prevence

Aktivity pro všechny děti:

1. logopedická chvilka

• Každý den dle logopedického plánu
  • Sluchová, artikulační, dechová cvičení
  • Gymnastika mluvidel
  • Rozvoj slovní zásoby

2. Individuálně

V průběhu měsíce září provede paní učitelka diagnostiku řečového projevu dětí. Logopedická preventistka vypracuje seznam dětí pro prevenci řeči a časový harmonogram. Dítě přichází spolu s rodičem v čas dohodnutý s logopedickou preventistkou. Rodič je po celou dobu přítomen a aktivně spolupracuje. Dílčí cviky k prevenci, říkadla, básničky, zapisuje logopedická preventistka do sešitku dítěte k procvičení doma.

Seznamování s angličtinou

Probíhá v dopoledních činnostech. Děti seznamujeme se základy anglického jazyka přiměřenou, hravou formou.

Metoda dobrého startu pro předškoláky

Probíhá každou středu po obědě. Při práci s dětmi je věnována pozornost zejména na grafomotoriku, jemnou motoriku, předmatematické a předčtenářské dovednosti, obratnost a sociální dovednosti.