Pravidelná návštěva tělocvičny

Úvod > Pro rodiče > Kroužky v naší MŠ

Kroužky v naší MŠ

Sportovní hry

Náplní hodin jsou různorodé sportovní a pohybové hry či aktivity, odpovídající rozměrům tělocvičny. Kroužek nemá charakter tréninku a nemá za cíl dosažení špičkové sportovní výkonnosti, ale chceme, aby se děti uměly hýbat a aby se pro děti stal pohyb nedílnou součástí každého dne.

Taneční a pěvecký kroužek- probíhá v dopoledních činnostech

Tanec je pro děti skvělou motivací k pohybu a zároveň  slouží k posílení a protažení těla. Kromě toho, že pohyb je obecně velmi zdravý, tanec dětem dává dobré morální základy. V naší školce tančíme jednoduché tanečky jednotlivě i ve dvojicích v rámci dopoledních činností. V dopoledních činnostech si děti také rády zazpívají a zahrají na hudební nástroje. Všechny dovednosti zúročí na vystoupeních, která pravidelně připravujeme pro rodiče i veřejnost.

Logopedická prevence

Aktivity pro všechny děti:

1. logopedická chvilka

• Každý den dle logopedického plánu
  • Sluchová, artikulační, dechová cvičení
  • Gymnastika mluvidel
  • Rozvoj slovní zásoby

2. Individuálně

V průběhu měsíce září provede paní učitelka diagnostiku řečového projevu dětí. Logopedická preventistka vypracuje seznam dětí pro prevenci řeči a časový harmonogram.  Dílčí cviky k prevenci, říkadla, básničky, zapisuje logopedická preventistka do sešitku dítěte k procvičení doma.

Seznamování s angličtinou

Probíhá v dopoledních činnostech. Děti seznamujeme se základy anglického jazyka přiměřenou, hravou formou.

Metoda dobrého startu pro předškoláky

Probíhá každou středu po obědě. Při práci s dětmi je věnována pozornost zejména grafomotorice, jemné motorice, předmatematickým a předčtenářský dovednostem.