Zápis dětí do Mateřské školy Lutopecny pro šk. rok 2024/25
21.5. Dobrodružná cesta na ,,Divoký západ"
Fotografování dětí 27.5.2024
28.5. 2024 Za divadlem do Zlobic
30.5. Výprava do Počenic na sportovní klání

Úvod > Aktuality > Činnosti 3. říjnového týdne-Na návštěvě v lese

Činnosti 3. říjnového týdne-Na návštěvě v lese

Tento týden jsme si s dětmi povídali o lese a o významu stromů a zeleně pro náš život. Rozlišovali jsme listnaté, jehličnaté stromy, jejich plody a pověděli jsme si, jak se máme v lese chovat. Dále jsme si vyprávěli o zvířátkách žijících v lese a jedlých i jedovatých houbách. Také jsme se naučili básničku s pohybem ,,O lese´´, ,,Jak vyrostl strom” a zazpívali písničky ,,Já do lesa nepojedu´´ nebo ,,Sedí liška pod dubem´´.  Dramatizace pohádky ,,Bouda, budka´´se dětem moc líbila. S chutí jsme si zahráli  ,, Na medvěda´´, ,,Čápa´´ a ,,Hada´´. I Loupežnický taneček děti krásně zvládly. Závěrem týdne jsme  vypracovali pracovní listy k tématu.

Ve středu jsme navštívili školku ve Zlobicích, kde se konalo divadlo s pohádkou ,,Jak Karlík zachránil babičku.“ Při vystoupení byly děti zapojeny a pomáhaly králíkovi Karlíkovi poznávat barvy, počítat mrkvičky, ujasnily si, která ruka je pravá a levá. Karlík nebyl obyčejný králík, měl kouzelný pytlík, který mu zadával úkoly. Ty pak řešil společně s kamarádkou Luckou a dětmi. Děti s Karlíkem si vytvořily společné znamení – sáhnout si na „čumáček.“ Společně se naučily několik písniček.

Na procházce jsme pozorovali stopy zvířat a při sběru oříšků jsme si zahráli na veverky. Na úplný závěr týdne jsme si vyrobili z dýní strašidla. Děti byly celý týden moc šikovné.

Fotografie z činností v odkaze: