Úvod > Aktuality > Činnosti 3. říjnového týdne

Činnosti 3. říjnového týdne

Shrnutí říjnových činností

Měsíc říjen se nesl ve znamení ovoce, zeleniny a dalších podzimních plodů – nezapomněli jsme ani na houby, šípek a na vycházce jsme si všímali podzimní přírody. Toto téma nabízí velké kreativní využití nejen v oblasti výtvarného zpracování, ale také v oblasti opravdového vaření či pečení. Děti se přímo seznamují s tím, co vše je možné z podzimních plodů uvařit či upéct. Přitom poznávají další nezbytné suroviny (mouka, cukr, vajíčko apod.) a učí se o tom, kde se tyto suroviny berou a rozšiřují si svoje znalosti. Samotnou kapitolou jsou dovednosti dětí, které si při vaření vyzkoušejí a zdokonalují. Krájení, strouhání, míchání… to vše si děti mohly vyzkoušet při přípravě různých pokrmů. Samozřejmostí je to, že dodržujeme nejen hygienická, ale i bezpečnostní pravidla. A co že všechno jsme s dětmi připravili?  Štrůdl, ovocný salát, zeleninové hranolky, muchomůrky z vajec– tohle vše děti bravurně zvládly. A kromě toho se naučily nové básničky a písničky, odnesly si nové poznatky o různých věcech z různých oblastí, nechybělo ani cvičení, hrátky s angličtinou, tanečky, práce s digitálním učebním materiálem, kde si děti procvičily matematické a předčtenářské dovednosti.

Foto z činností v odkaze: