Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7
ZDRAVOTNÍČEK a jeho kosí dobrodružství-7.3.2024
8 9 10
11 12 13 14
14.3.2024 Za divadlem do Zlobic
15 16 17
18 19
Kouzlo Velikonoc-výlet do muzea v Kroměříži
20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Co jsme zažili ve 4. zářijovém týdnu v naší škole

Co jsme zažili ve 4. zářijovém týdnu v naší školeV tomto podzimním období jsme si s dětmi hodně povídali o rodině. Procvičujeme jména rodičů, sourozenců, případně dalších členů rodiny a diskutujeme na téma příbuzenské vztahy. Zabýváme se pojmy máma, táta, děti, sourozenci, rodiče táty, rodiče mámy, prarodiče, sourozenci maminky, sourozenci tatínka a jejich děti. Zajímavý byl rozhovor na téma s čím doma pomáháme. Naučili jsme se taneček ,,Když jsou doma galeje“.

A protože už k nám zavítal podzim, probírali jsme s dětmi charakteristiku tohoto ročního období, typické znaky, pojmenování některých druhů volně žijících ptáků, jejich hnízdiště, odlet do teplých krajin, jejich typické znaky, tj. barva, velikost, způsob obživy a přípravu zvířátek na přezimování. Počítali jsme a porovnávali zvířátka v lese, třídili ovoce a zeleninu, slabikovali různá slova a určovali hlásku na začátku a na konci slova. V pracovní výchově jsme vyráběli ,,Palečka a jeho kamarády“ a ve výtvarce naše šikovné ručičky namalovaly spoustu krásných vlaštovek, které vyzdobí chodbu naší školy.

Každou středu se individuálně věnujeme logopedii a ve čtvrtek přípravě předškoláků na vstup do základní školy.

Naše děti také rády zpívají, tančí, cvičí, takže tyto činnosti samozřejmě nechybí ani v tomto týdnu. Proto jsme začali pravidelně navštěvovat tělocvičnu. V letošním školním roce jsme se zapojili do projektu :

,,Se Sokolem do života aneb Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky“.

 Motivací jsou zvířátka, která děti budou provázet všemi činnostmi.  V rámci těchto cvičení se děti snaží zvládnout jednotlivé úkoly: s kobylkou Emilkou budeme provádět přirozená cvičení, s opičkou Haničkou zlepšíme obratnost, s ježečkem Marečkem natrénujeme dovednosti s míčem, s veveruškou Věruškou budeme rozvíjet poznání a netradiční činnosti vyzkoušíme s beruškou Danuškou. Po splnění úkolu si děti vylepí samolepku do svého deníku.

 Tělocvičnu budeme navštěvovat vždy v pondělí a úterý. Při velkém počtu dětí budeme dělit děti na dvě skupiny, v pondělí malošci a v úterý středňáčci a předškoláci. Děti by měly mít v batůžku vhodnou obuv na cvičení v tělocvičně a pitíčko.

 Musím děti velmi pochválit za snahu, aktivitu a píli. Naše děti vynikají ve všech činnostech a za svoji práci si zasluhují spoustu krásných jedniček. Středňáčkům a maloškům zapisujeme jedničky do známkovníčků v herně, viz fotografie v albu. Předškoláci mají svůj známkovníček v boxech v šatně, kde si je můžete kdykoliv prohlédnout. Mimo nich si v boxíku budete později moct prohlédnout i pracovni sešity.

Fotografie z činností v odkaze:

https://skolkalutopecny.rajce.idnes.cz/Co_jsme_zazili_ve_4._zarijovem_tydnu_v_nasi_skole/