Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8
Příměstský tábor při MŠ Lutopecny
9
Příměstský tábor při MŠ Lutopecny
10
Příměstský tábor při MŠ Lutopecny
11
Příměstský tábor při MŠ Lutopecny
12
Příměstský tábor při MŠ Lutopecny
13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Co jsme zažili ve 4. zářijovém týdnu v naší škole

Co jsme zažili ve 4. zářijovém týdnu v naší školeV tomto podzimním období jsme si s dětmi hodně povídali o rodině. Procvičujeme jména rodičů, sourozenců, případně dalších členů rodiny a diskutujeme na téma příbuzenské vztahy. Zabýváme se pojmy máma, táta, děti, sourozenci, rodiče táty, rodiče mámy, prarodiče, sourozenci maminky, sourozenci tatínka a jejich děti. Zajímavý byl rozhovor na téma s čím doma pomáháme. Naučili jsme se taneček ,,Když jsou doma galeje“.

A protože už k nám zavítal podzim, probírali jsme s dětmi charakteristiku tohoto ročního období, typické znaky, pojmenování některých druhů volně žijících ptáků, jejich hnízdiště, odlet do teplých krajin, jejich typické znaky, tj. barva, velikost, způsob obživy a přípravu zvířátek na přezimování. Počítali jsme a porovnávali zvířátka v lese, třídili ovoce a zeleninu, slabikovali různá slova a určovali hlásku na začátku a na konci slova. V pracovní výchově jsme vyráběli ,,Palečka a jeho kamarády“ a ve výtvarce naše šikovné ručičky namalovaly spoustu krásných vlaštovek, které vyzdobí chodbu naší školy.

Každou středu se individuálně věnujeme logopedii a ve čtvrtek přípravě předškoláků na vstup do základní školy.

Naše děti také rády zpívají, tančí, cvičí, takže tyto činnosti samozřejmě nechybí ani v tomto týdnu. Proto jsme začali pravidelně navštěvovat tělocvičnu. V letošním školním roce jsme se zapojili do projektu :

,,Se Sokolem do života aneb Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky“.

 Motivací jsou zvířátka, která děti budou provázet všemi činnostmi.  V rámci těchto cvičení se děti snaží zvládnout jednotlivé úkoly: s kobylkou Emilkou budeme provádět přirozená cvičení, s opičkou Haničkou zlepšíme obratnost, s ježečkem Marečkem natrénujeme dovednosti s míčem, s veveruškou Věruškou budeme rozvíjet poznání a netradiční činnosti vyzkoušíme s beruškou Danuškou. Po splnění úkolu si děti vylepí samolepku do svého deníku.

 Tělocvičnu budeme navštěvovat vždy v pondělí a úterý. Při velkém počtu dětí budeme dělit děti na dvě skupiny, v pondělí malošci a v úterý středňáčci a předškoláci. Děti by měly mít v batůžku vhodnou obuv na cvičení v tělocvičně a pitíčko.

 Musím děti velmi pochválit za snahu, aktivitu a píli. Naše děti vynikají ve všech činnostech a za svoji práci si zasluhují spoustu krásných jedniček. Středňáčkům a maloškům zapisujeme jedničky do známkovníčků v herně, viz fotografie v albu. Předškoláci mají svůj známkovníček v boxech v šatně, kde si je můžete kdykoliv prohlédnout. Mimo nich si v boxíku budete později moct prohlédnout i pracovni sešity.

Fotografie z činností v odkaze:

https://skolkalutopecny.rajce.idnes.cz/Co_jsme_zazili_ve_4._zarijovem_tydnu_v_nasi_skole/