Zápis dětí do Mateřské školy Lutopecny pro šk. rok 2024/25
Výsledek přijímacího řízení pro šk. rok 2024-25
21.5. Dobrodružná cesta na ,,Divoký západ"
Fotografování dětí 27.5.2024
28.5. 2024 Za divadlem do Zlobic
30.5. Výprava do Počenic na sportovní klání

Úvod > Aktuality > Listopad 2022 u Šikulek

Listopad 2022 u Šikulek

Listopad ve školce letí jako podzimní vítr. Nejen příroda se chystá na zimu, ale i děti se svými činnostmi, hrami a aktivitami.  Ve školce je pořád veselo a živo.

Měsíc listopad jsme věnovali tématům, která nás pozvolna z podzimu přenesla do zimního období. Povídali jsme si o tom, jak se zvířátka chystají na zimu, o odletech ptáčků do teplých krajin a pomalu se připravujeme na advent a příchod Mikuláše s jeho pomocníky.

Podzim je spojený s barvami. I naše školka se díky výtvarným pracím dětí krásně podzimně zbarvila. K činnostem jsme využili různé přírodniny. Stavěli jsme obrázky z kaštanů a barevných listů, na vycházkách jsme stavěli z klacíků, kamínků i dalších přírodnin. Pozorovali jsme změny v přírodě, například padající listí či nástup chladnějšího a deštivějšího počasí. Naučili jsme se nové básničky i písničky. A protože 11. listopadu bylo Martina, u Šikulek se pekly svatomartinské rohlíčky.

Během tohoto týdne jsme se s dětmi seznamovali s částmi lidského těla. Děti už ví, k čemu slouží některé lidské orgány.

Činnosti tohoto týdne :

Digitální učební materiál - lidské tělo a jeho části, orgány v lidském těle.

Praktické seznámení s lékárničkou, prohlídka věcí, které do lékárničky patří.

Básnička: „Cvičeníčko“, ,, O sněhové vločce" - správná výslovnost, pohybové vyjádření

Pohybové hry: „Na kazíka“

„Lepidýlko“, orientace v prostoru, pohotovost, postřeh

Překážková dráha

Dramatizace pohádky: „O zlém bacilu a hodném vitamínu“

Opakování básniček, písniček a tanečků.

Hudební výchova: Nácvik písně „Budliky“

Tanec - Odzemek

Výtvarná výchova: malování vodovými barvami, procvičení stříhání

Grafomotorická cvičení