Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8
Příměstský tábor při MŠ Lutopecny
9
Příměstský tábor při MŠ Lutopecny
10
Příměstský tábor při MŠ Lutopecny
11
Příměstský tábor při MŠ Lutopecny
12
Příměstský tábor při MŠ Lutopecny
13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Opět spolu aneb činnosti tohoto týdne, jehož součástí byl projektový den

Opět spolu aneb činnosti tohoto týdne, jehož součástí byl projektový denTéma tohoto týdne: Mezi zvířátky

Projekt: Domácí zvířata a jejich mláďata

Záměr: Probouzet lásku ke zvířatům, úctu k životu ve všech jeho formách.

Dílčí cíle:

  • Seznámit se s některými druhy domácích a hospodářských zvířat (jaké zvuky vydávají, čím se živí)
  • Vědět, že naši mazlíčci doma potřebují péči a lásku
  • Poznat význam zvířátek pro citový život člověka i jeho obživu
  • Seznámit se s nebezpečím při setkání s cizími zvířátky – vést děti k ostražitému chování

Dubnová videa z činností jsou uložena na rajčeti. Rodičům dětí zašleme mailem odkaz na videa.

 

Projektový den u nás ve škole - Den Země

,,Třiďte odpad"- to už známe,

ze všech stran to slyšíme.

I když jsme jen malé děti,

pomáhat se snažíme.

Žlutá, modrá zelená, víme co to znamená!!!

 

Tento týden jsme pro naše děti připravili projektový den s názvem Den Země. Cílem  tohoto dne bylo  upevňovat u dětí vztah k přírodě a životnímu prostředí ve spolupráci s odborníkem - koordinátorem ekologické výchovy. Jak to celé probíhalo?

V ranním kruhu jsme v herně na zemi vyráběli zeměkouli. Následovalo povídání o životě na Zemi, o ohni, zemi, vodě, vzduchu. Země je to, po čem chodíme - hlína, písek, kameny, skály, hory.... Vzduch je to, co dýcháme. Je všude kolem nás, nemá žádnou barvu, nedá se chytit. Voda je průhledná tekutina, my v ní nemůžeme dýchat, nemá žádnou chuť ani barvu, dá se v ní plavat, je nezbytná k životu, žijí v ní živočichové, kteří nedýchají plícemi. Oheň je dobrý sluha, ale špatný pán. Povídáme si, kdy a jak oheň člověku pomáhá a kdy naopak škodí, na co si, při manipulaci s ním musíme dávat pozor. Následovala pohybová hra Voda, oheň, blesk, která sklidila neuvěřitelný ohlas.

Výtvarná výchova

S dětmi si vyrábíme svou zeměkouli ve skupinách nebo samostatně pomocí prstových barev. Přidáváme otisky rukou.

 

Třídění odpadu

Povídáme si, proč se odpad třídí, jaký to má význam.  S využitím interaktivní tabule jsme si vysvětlili a procvičili,  jak správně třídit odpad a zhlédli video. Pak jsme se do třídění pustili sami. Pohybovou hrou na třídičku jsme projektový den ukončili.

Za velmi vydařený den musím poděkovat koordinátorovi ekologické výchovy, svým skvělým kolegyním a především našim nejšikovnějším dětem za jejich snahu a kázeň. Ve třídě panovala velmi příjemná atmosféra.

Fotografie z celého týdne ke zhlédnutí zde:

https://skolkalutopecny.rajce.idnes.cz/Opet_spolu/