Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7
ZDRAVOTNÍČEK a jeho kosí dobrodružství-7.3.2024
8 9 10
11 12 13 14
14.3.2024 Za divadlem do Zlobic
15 16 17
18 19
Kouzlo Velikonoc-výlet do muzea v Kroměříži
20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Opět spolu aneb činnosti tohoto týdne, jehož součástí byl projektový den

Opět spolu aneb činnosti tohoto týdne, jehož součástí byl projektový denTéma tohoto týdne: Mezi zvířátky

Projekt: Domácí zvířata a jejich mláďata

Záměr: Probouzet lásku ke zvířatům, úctu k životu ve všech jeho formách.

Dílčí cíle:

  • Seznámit se s některými druhy domácích a hospodářských zvířat (jaké zvuky vydávají, čím se živí)
  • Vědět, že naši mazlíčci doma potřebují péči a lásku
  • Poznat význam zvířátek pro citový život člověka i jeho obživu
  • Seznámit se s nebezpečím při setkání s cizími zvířátky – vést děti k ostražitému chování

Dubnová videa z činností jsou uložena na rajčeti. Rodičům dětí zašleme mailem odkaz na videa.

 

Projektový den u nás ve škole - Den Země

,,Třiďte odpad"- to už známe,

ze všech stran to slyšíme.

I když jsme jen malé děti,

pomáhat se snažíme.

Žlutá, modrá zelená, víme co to znamená!!!

 

Tento týden jsme pro naše děti připravili projektový den s názvem Den Země. Cílem  tohoto dne bylo  upevňovat u dětí vztah k přírodě a životnímu prostředí ve spolupráci s odborníkem - koordinátorem ekologické výchovy. Jak to celé probíhalo?

V ranním kruhu jsme v herně na zemi vyráběli zeměkouli. Následovalo povídání o životě na Zemi, o ohni, zemi, vodě, vzduchu. Země je to, po čem chodíme - hlína, písek, kameny, skály, hory.... Vzduch je to, co dýcháme. Je všude kolem nás, nemá žádnou barvu, nedá se chytit. Voda je průhledná tekutina, my v ní nemůžeme dýchat, nemá žádnou chuť ani barvu, dá se v ní plavat, je nezbytná k životu, žijí v ní živočichové, kteří nedýchají plícemi. Oheň je dobrý sluha, ale špatný pán. Povídáme si, kdy a jak oheň člověku pomáhá a kdy naopak škodí, na co si, při manipulaci s ním musíme dávat pozor. Následovala pohybová hra Voda, oheň, blesk, která sklidila neuvěřitelný ohlas.

Výtvarná výchova

S dětmi si vyrábíme svou zeměkouli ve skupinách nebo samostatně pomocí prstových barev. Přidáváme otisky rukou.

 

Třídění odpadu

Povídáme si, proč se odpad třídí, jaký to má význam.  S využitím interaktivní tabule jsme si vysvětlili a procvičili,  jak správně třídit odpad a zhlédli video. Pak jsme se do třídění pustili sami. Pohybovou hrou na třídičku jsme projektový den ukončili.

Za velmi vydařený den musím poděkovat koordinátorovi ekologické výchovy, svým skvělým kolegyním a především našim nejšikovnějším dětem za jejich snahu a kázeň. Ve třídě panovala velmi příjemná atmosféra.

Fotografie z celého týdne ke zhlédnutí zde:

https://skolkalutopecny.rajce.idnes.cz/Opet_spolu/