Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9
Informace k zápisu do ZŠ SÝPKY 9. a 10. dubna 2024
Návštěva knihovny - ,,Písničky z pohádek"
10
Informace k zápisu do ZŠ SÝPKY 9. a 10. dubna 2024
11 12 13 14
15 16 17 18
18.4.2024 Výlet do kina Nadsklepí
19 20 21
22 23
23.4. Výprava za sokolníky do Podzámecké zahrady v Kroměříži
24 25
TŘÍDNÍ SCHŮZKA se koná ve čtvrtek 25.4.2024 v 16.00
26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Oslavy svátku dětí u nás ve škole

Oslavy svátku dětí u nás ve škole1.června mají svátek všechny děti na celém světě. Jak jsme tento svátek oslavili my? V úvodu týdne nás pan Glóbus pozval na návštěvu za dětmi z různých koutů světa. Po cestě jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí. Dali jsme hlavy dohromady a všechny indície nás dovedli k pokladu. Celý týden byl také plný soutěží, tancování,  her, nejrůznějších dárků, sladkostí, legrace a zábavy, zkrátka uvolněný týden plný radosti a celý týden jsme si náležitě užili. Součástí týdne byl celodenní výlet do ZOO Lešná. Počasí nám přálo, nepršelo a ani nebylo velké teplo. Zoologická zahrada je rozdělena na expozice: Afriku, Asii, Austrálii a Ameriku. Afriku tvoří pavilony ve tvaru domorodých chýší. Viděli jsme zde například surikaty, hyeny, supy, slony, žirafy a zebry. V Asii nás čekala jezírka s pelikány. V pavilonu Austrálie nás přilákali papoušci. V expozici Amerika jsme obdivovali tukany, vydry a  lachtany. V areálu zahrady jsme se na závěr projeli vláčkem, abychom trochu ulevili unaveným nohám. Pro všechny z nás to byl krásný zážitek, za který bych ještě jednou ráda poděkovala manželům Rosickým, kteří sponzorovali autobus. ,,Baru a Stani, moc děkujeme!“

Další činnosti:

Téma: Májový čas

Podtéma: V hnízdečku

Projekt: Ptáci

Záměr: Rozvíjet pocit sounáležitosti s rodinou, lidmi a přírodou.

Dílčí cíle:

  • Pozorovat ptáky ve volné přírodě
  • Poznávat znaky jarního období (přílet, stavění hnízd, kladení vajec)
  • Objasnit význam a druhy ptáků (dravci, pěvci, tažní)
  • Poslech zpěvu ptáků

Řízené a částečně řízené činnosti

Komunitní kruh:

Názvy a druhy ptáků (dravci, pěvci, tažní), způsob života, hnízdění, krmení mláďat, užitek, láska k přírodě a její ochrana.

Písnička:

,,Čížečku, čížečku“
,,Zakukala žežulička“
,,Máj“

Cvičení na téma ptáci.

Pohybové hry:

,,Na čápa“ – procvičit barvy
,,Čáp letí přes moře“ – čáp + hnízdo stejná barva, čáp letí do svého hnízda
,,Pelíšky a hnízda“ – najít podle barvy své hnízdo
,,Vlaštovky na zahradě“ – zapamatovat si slova
,,Na kukačku“ – poznej podle hlasu kukačku - kamaráda

Říkadla s pohybem:

,,Ptáčata“
,,Kukačka“
,,Čáp“

Četba pohádky:

,,O Popelce“ – dobro X zlo

Malování: Temperovými barvami.

Pracovní listy:- grafomotorické cviky

Fotografie v odkaze:

https://skolkalutopecny.rajce.idnes.cz/Oslavy_svatku_deti_u_nas_ve_skole/