Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8
Příměstský tábor při MŠ Lutopecny
9
Příměstský tábor při MŠ Lutopecny
10
Příměstský tábor při MŠ Lutopecny
11
Příměstský tábor při MŠ Lutopecny
12
Příměstský tábor při MŠ Lutopecny
13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Oslavy svátku dětí u nás ve škole

Oslavy svátku dětí u nás ve škole1.června mají svátek všechny děti na celém světě. Jak jsme tento svátek oslavili my? V úvodu týdne nás pan Glóbus pozval na návštěvu za dětmi z různých koutů světa. Po cestě jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí. Dali jsme hlavy dohromady a všechny indície nás dovedli k pokladu. Celý týden byl také plný soutěží, tancování,  her, nejrůznějších dárků, sladkostí, legrace a zábavy, zkrátka uvolněný týden plný radosti a celý týden jsme si náležitě užili. Součástí týdne byl celodenní výlet do ZOO Lešná. Počasí nám přálo, nepršelo a ani nebylo velké teplo. Zoologická zahrada je rozdělena na expozice: Afriku, Asii, Austrálii a Ameriku. Afriku tvoří pavilony ve tvaru domorodých chýší. Viděli jsme zde například surikaty, hyeny, supy, slony, žirafy a zebry. V Asii nás čekala jezírka s pelikány. V pavilonu Austrálie nás přilákali papoušci. V expozici Amerika jsme obdivovali tukany, vydry a  lachtany. V areálu zahrady jsme se na závěr projeli vláčkem, abychom trochu ulevili unaveným nohám. Pro všechny z nás to byl krásný zážitek, za který bych ještě jednou ráda poděkovala manželům Rosickým, kteří sponzorovali autobus. ,,Baru a Stani, moc děkujeme!“

Další činnosti:

Téma: Májový čas

Podtéma: V hnízdečku

Projekt: Ptáci

Záměr: Rozvíjet pocit sounáležitosti s rodinou, lidmi a přírodou.

Dílčí cíle:

  • Pozorovat ptáky ve volné přírodě
  • Poznávat znaky jarního období (přílet, stavění hnízd, kladení vajec)
  • Objasnit význam a druhy ptáků (dravci, pěvci, tažní)
  • Poslech zpěvu ptáků

Řízené a částečně řízené činnosti

Komunitní kruh:

Názvy a druhy ptáků (dravci, pěvci, tažní), způsob života, hnízdění, krmení mláďat, užitek, láska k přírodě a její ochrana.

Písnička:

,,Čížečku, čížečku“
,,Zakukala žežulička“
,,Máj“

Cvičení na téma ptáci.

Pohybové hry:

,,Na čápa“ – procvičit barvy
,,Čáp letí přes moře“ – čáp + hnízdo stejná barva, čáp letí do svého hnízda
,,Pelíšky a hnízda“ – najít podle barvy své hnízdo
,,Vlaštovky na zahradě“ – zapamatovat si slova
,,Na kukačku“ – poznej podle hlasu kukačku - kamaráda

Říkadla s pohybem:

,,Ptáčata“
,,Kukačka“
,,Čáp“

Četba pohádky:

,,O Popelce“ – dobro X zlo

Malování: Temperovými barvami.

Pracovní listy:- grafomotorické cviky

Fotografie v odkaze:

https://skolkalutopecny.rajce.idnes.cz/Oslavy_svatku_deti_u_nas_ve_skole/