Úvod > Aktuality > Přijeli k nám záchranáři

Přijeli k nám záchranáři

Na hřišti v Lutopecnách se děti opět vžily do role záchranářů. Vyzkoušely si hovor na dispečink a zopakovaly důležitá telefonní čísla. V lékárničce našly spoustu věcí a zdravotníci jim vysvětlili, k čemu se používají. Pak už se děti pustily do první pomoci. Zavazovaly rány, ošetřovaly zlomenou ruku a učily se ji fixovat pomocí trojcípého šátku. Dozvěděly se, co dělat například při popálení nebo když je člověk v bezvědomí. Prohlédly si auto, nosítka, helmy, které se používají, když vypadne elektrický proud nebo je zraněný někde ve tmě. Dokonce narazily i na neprůstřelné vesty. Důsledně také prozkoumaly místo u řidiče. Nakonec děti dostaly od zdravotníků hru Malý záchranář. Kdo ví? Možná mezi nimi už budoucí záchranář je, jen o tom ještě neví.

Foto: