Zápis dětí do Mateřské školy Lutopecny pro šk. rok 2024/25
21.5. Dobrodružná cesta na ,,Divoký západ"
Fotografování dětí 27.5.2024
28.5. 2024 Za divadlem do Zlobic
30.5. Výprava do Počenic na sportovní klání

Úvod > Aktuality > ŘÍJEN V NAŠÍ ŠKOLE- 4. TÝDEN

ŘÍJEN V NAŠÍ ŠKOLE- 4. TÝDEN

Téma: DARY PODZIMU

Podtéma: PODZIMNÍ LES

Záměr:  Osvojovat si jednoduché poznatky o přírodě a jejich proměnách

Dílčí cíle:

- Získat povědomí o významu stromů a zeleně pro život.

- Uvědomit si rozmanitý svět přírody kolem sebe – rozlišovat některé jehličnaté a listnaté stromy, keře a jejich plody.

- Vědět co do lesa patří, nepatří.

- Upozornit na nebezpečí jedovatých hub.

Minulý týden jsme si povídali o lese a o významu stromů. Rozlišovali jsme stromy listnaté, jehličnaté a jejich plody. Dále jsme si povídali o tom, jak se máme v lese chovat, o zvířátkách, která v lese žijí i o jedlých a jedovatých houbách.

Také jsme se naučili další básničky  a zazpívali písničky např.,,Já do lesa nepojedu´´ nebo ,,Sedí liška pod dubem´´ a další. Velmi se nám líbila dramatizace pohádky,,Tři medvědi´.  Vydováděli jsme se v pohybových  hrách: Na medvěda, Na čápa, Na hada, Na myslivce a zajíce, Na spící broučky, Na palečka nebo Na ježka. Zdolali jsem překážkovou dráhu, nechyběl lesní taneček a cvičení, ve kterém jsme využili plyšové medvídky.

Další činnosti: pracovní listy, předmatematické a předčtenářské dovednosti a výtvarné a pracovní činnosti k tématu

Na procházce jsme pozorovali stopy zvířat, plnili úkoly a zahráli si na veverky. Na úplný závěr týdne jsme si vyrobili ze skutečných potravin  hlavu medvěda. Děti byly ve všech činnostech  moc šikovné a hodné. Fotografie z činností najdete v odkaze: