ZDRAVOTNÍČEK a jeho kosí dobrodružství-7.3.2024
14.3.2024 Za divadlem do Zlobic
Kouzlo Velikonoc-výlet do muzea v Kroměříži

Úvod > Aktuality > Téma prvního květnového týdne: Můj domov, má vlast

Téma prvního květnového týdne: Můj domov, má vlast

Na první květnový  týden připadlo téma “ Má vlast“. Jedná se o celek, o kterém lze s dětmi hovořit mnoho hodin. Proto jsme se v jednodušší formě snažili dětem představit naši vlast, ať již pomocí pohádek, písniček, vyprávění či didaktických obrázků. Poslechli jsme si českou státní hymnu, některé děti ji zvládly již samy zazpívat, pověděli jsme si, jaká velká města v naší republice jsou a které město je tím hlavním, kde sídlí pan prezident a jak se jmenuje, jaká řeka protéká Prahou atd…. Děti naše toulky Česku republikou moc bavily a hledání v mapě bylo pro ně zábavou.

Nezapomněli jsme ani na českou státní vlajku, tu jsme si i výtvarně ztvárnili. Pomocí barviček měly za úkol vybarvit předkreslené tvary a umístit správně barvu dle předlohy, kterou měly k dispozici.

Tento týden si děti  podle své vlastní fantazie připravily prezentace svých rodin a ve školce ostatním kamarádům vše krásně popsaly. To jsem já, tady je maminka, tady babička, děda a tohle je přece táta! Podívejte se, jak to dětem krásně šlo…

Každý den jsme pobývali v dopoledních hodinách na čerstvém vzduchu. Na školkové zahradě nám je krásně, každé z dětí si najde aktivitu, která ho pohybově nadchne.

Fotografie z činností ke zhlédnutí v odkaze: