Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5
Fotografování dětí 5.5.2023
6 7
8 9 10
Zápis dětí do MŠ Lutopecny pro školní rok 2023/24
11 12 13 14
15 16 17
Sklářská škola - 3. výlet do muzea v Kroměříži
18 19
Pasování na školáky v roce 2023
20 21
22 23
23.5. výprava za zvířátky do MOZAIKY
24 25
Beseda zdravotníků Kroměřížské nemocnice v naší škole
26 27 28
29 30 31
Školní výlet na Ranč Kostelany
1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Téma prvního květnového týdne: Můj domov, má vlast

Téma prvního květnového týdne: Můj domov, má vlastNa první květnový  týden připadlo téma “ Má vlast“. Jedná se o celek, o kterém lze s dětmi hovořit mnoho hodin. Proto jsme se v jednodušší formě snažili dětem představit naši vlast, ať již pomocí pohádek, písniček, vyprávění či didaktických obrázků. Poslechli jsme si českou státní hymnu, některé děti ji zvládly již samy zazpívat, pověděli jsme si, jaká velká města v naší republice jsou a které město je tím hlavním, kde sídlí pan prezident a jak se jmenuje, jaká řeka protéká Prahou atd…. Děti naše toulky Česku republikou moc bavily a hledání v mapě bylo pro ně zábavou.

Nezapomněli jsme ani na českou státní vlajku, tu jsme si i výtvarně ztvárnili. Pomocí barviček měly za úkol vybarvit předkreslené tvary a umístit správně barvu dle předlohy, kterou měly k dispozici.

Tento týden si děti  podle své vlastní fantazie připravily prezentace svých rodin a ve školce ostatním kamarádům vše krásně popsaly. To jsem já, tady je maminka, tady babička, děda a tohle je přece táta! Podívejte se, jak to dětem krásně šlo…

Každý den jsme pobývali v dopoledních hodinách na čerstvém vzduchu. Na školkové zahradě nám je krásně, každé z dětí si najde aktivitu, která ho pohybově nadchne.

 

Fotografie z činností ke zhlédnutí v odkaze:

https://skolkalutopecny.rajce.idnes.cz/Muj_domov%2C_ma_vlast/