Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7
Zápis dětí do Mateřské školy Lutopecny pro šk. rok 2024/25
Výsledek přijímacího řízení pro šk. rok 2024-25
8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21
21.5. Dobrodružná cesta na ,,Divoký západ"
22 23 24 25 26
27
Fotografování dětí 27.5.2024
28
28.5. 2024 Za divadlem do Zlobic
29 30
30.5. Výprava do Počenic na sportovní klání
31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Téma tohoto týdne-,,Zima a zimní sporty"

Téma tohoto týdne-,,Zima a zimní sporty"V pondělí jsme si v komunitním kruhu povídali o zimě, zimních sportech a také o tom, jaké úrazy na nás při zimních radovánkách číhají. Na interaktivní tabuli jsme podle obrázků poznávali toto roční období, zimní sporty, stavěli sněhuláka a tak podobně. Z mnoha obrázků sportů jsme pak vybrali jen ty, které patří k zimnímu období. Jak přečkávají zimu a čím se živí některá zvířátka? To my už víme a také velkou spoustu živočichů poznáme. Pro některé z nás nebyl žádný problém sestavit z písmen název tohoto krásného ročního období. Došlo i na poznávání barev a grafomotorické cviky. Pomocí pohybu se nám mnohem lépe učily básničky i písničky.
A pak se u nás sportovními aktivitami nešetřilo. Zahráli jsme si hokej, lyžovali jsme, postavili sněhuláky a tancovali tanec sněhuláků, snowboarďáků a lyžařů. Na zimní dovolenou jsme si vyjeli vlakem do Krkonoš. Děti už ví, že Sněžka je nejvyšší hora ČR a vládcem těchto hor je Krakonoš. Dále jsme si povídali o ZOH, které se konaly vloni v Číně, a zasoutěžili jsme si v závodě světového poháru v biatlonu, který se koná tento týden v Itálii.
Nastal čas se trochu uklidnit a zrelaxovat. Po proměně v bílé vločky jsme v klidu na koberci odpočívali. Při malování lyží a olympijských kruhů temperovými barvami jsme se ani moc neumazali. V pracovních činnostech jsme si vyrobili olympijský oheň.
Za všechnu snahu jsme si vysloužili olympijské medaile a už se těšíme, jaká dobrodružství nás čekají příští týden.
 
Foto z činností ke zhlédnutí v odkaze: