Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20
Třídní schůzka pro rodiče předškoláků se koná 20.února v 16.00
21 22 23
Karneval ve školce- 23.2. 2023
24 25 26
27 28 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Téma tohoto týdne-,,Zima a zimní sporty"

Téma tohoto týdne-,,Zima a zimní sporty"V pondělí jsme si v komunitním kruhu povídali o zimě, zimních sportech a také o tom, jaké úrazy na nás při zimních radovánkách číhají. Na interaktivní tabuli jsme podle obrázků poznávali toto roční období, zimní sporty, stavěli sněhuláka a tak podobně. Z mnoha obrázků sportů jsme pak vybrali jen ty, které patří k zimnímu období. Jak přečkávají zimu a čím se živí některá zvířátka? To my už víme a také velkou spoustu živočichů poznáme. Pro některé z nás nebyl žádný problém sestavit z písmen název tohoto krásného ročního období. Došlo i na poznávání barev a grafomotorické cviky. Pomocí pohybu se nám mnohem lépe učily básničky i písničky.
A pak se u nás sportovními aktivitami nešetřilo. Zahráli jsme si hokej, lyžovali jsme, postavili sněhuláky a tancovali tanec sněhuláků, snowboarďáků a lyžařů. Na zimní dovolenou jsme si vyjeli vlakem do Krkonoš. Děti už ví, že Sněžka je nejvyšší hora ČR a vládcem těchto hor je Krakonoš. Dále jsme si povídali o ZOH, které se konaly vloni v Číně, a zasoutěžili jsme si v závodě světového poháru v biatlonu, který se koná tento týden v Itálii.
Nastal čas se trochu uklidnit a zrelaxovat. Po proměně v bílé vločky jsme v klidu na koberci odpočívali. Při malování lyží a olympijských kruhů temperovými barvami jsme se ani moc neumazali. V pracovních činnostech jsme si vyrobili olympijský oheň.
Za všechnu snahu jsme si vysloužili olympijské medaile a už se těšíme, jaká dobrodružství nás čekají příští týden.
 
Foto z činností ke zhlédnutí v odkaze: