Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7
Zápis dětí do Mateřské školy Lutopecny pro šk. rok 2024/25
Výsledek přijímacího řízení pro šk. rok 2024-25
8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21
21.5. Dobrodružná cesta na ,,Divoký západ"
22 23 24 25 26
27
Fotografování dětí 27.5.2024
28
28.5. 2024 Za divadlem do Zlobic
29 30
30.5. Výprava do Počenic na sportovní klání
31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Třídní schůzka distančně

Třídní schůzka distančněVážení rodiče,

z důvodu mimořádných opatření neproběhne pravidelná třídní schůzka  prezenčně. Informace, které bychom probírali posílám mailem a zveřejňuji na webu škloly. Případné dotazy či připomínky mi posílejte mailem nebo telefonujte.

Děkuji za pochopení.

 

Program:

  1. Provozní a organizační záležitosti
  2. Informace k vyšetření školní zralosti před odkladem školní docházky
  3. Informace pro rodiče budoucích prvňáčků z ředitelství ZŠ Sýpky
  4. Podávání informací zákonným zástupcům dětí
  5. TÁBORY LUTOPECNY VE ŠKOLNÍM ROCE 2020/2021

Ad 1.

  1. a) Společně vše zvládneme

od 1. 3. 2021, kdy byly usnesením vlády ČR uzavřeny všechny mateřské školy, zahajujeme distanční výuku pro předškolní děti.

▪ dětem budou zadávány pracovní úkoly formou hromadných mailů

V rámci distanční výuky bude probíhat hodnocení vypracovaných  úkolů a to předáním vypracovaných úkolů učitelkám po otevření MŠ.  Individuální informace k výchovně vzdělávacím činnostem předškolního vzdělávání dle RVP a potřeb rodičů dětí budou probíhat telefonickou formou – TELEFON: 739 169 108.

Informace k ošetřovnému od 1.3. 2021

Mateřská škola tiskopisy k ošetřovnému nevydává, ani nepotvrzuje - on-line tiskopis k uplatnění nároku na ošetřovné, vyplní žadatel – tj. pečující osoba, poté předloží svému zaměstnavateli, který jej předá po doplnění příslušných údajů místně příslušné OSSZ. Doporučuji rodičům zjistit si informace na portálu ČSSZ, je zde zveřejněna i vzorová vyplněná žádost.

 Plánované akce druhého pololetí

Významná akce:

- Slavnostní rozloučení s předškoláky: květen, červen 2021

Veškeré akce organizované školou proběhnou dle aktuální epidemiologické situace.

Rodiče budou včas informováni v MŠ, na internetových stránkách školy, mailem.

Ad. 2.

Dle školské legislativy žádá rodič o odklad školní docházky v době zápisu dítěte k povinné školní docházce a svou žádost dokládá posouzením školského poradenského zařízení a odborného lékaře nebo klinického psychologa. Vyšetření školních zralostí probíhá v PPP Kroměříž. Rodiče, kteří budou žádat o odklad se musí telefonicky domluvit s učitelkami v MŠ, které vyplní dotazník. Následně si poradna dítě pozve s jedním rodičem. Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci doporučujeme zákonným zástupcům, aby sledovali i aktuality na webových stránkách PPP, kde jsou uváděné informace o aktuálním provozu zařízení.

Ad.3

Informace z ředitelství ZŠ Sýpky

 

Příloha níže obsahuje informace ke Dni otevřených dveří v ZŠ Sýpky.

DEN-OTEVŘENÝCH-DVEŘÍ-2021-S1V1A4.jpg

 

Ad.4.

Podávání informací zákonným zástupcům probíhá  za normálních okolností při předávání dětí, na nástěnkách, webových stránkách školy, telefonicky a formou konzultace po telefonické domluvě. Nyní formou hromadných mailů a prostřednictvím webových stránek školy.

Ad.5

Připomínám rodičům, že do konce března musí odevzdat administrativu k příměstským táborům.

 

Další informace:

Stravu na 1., 2. a 3.turnus letošních příměstských táborů budeme zajišťovat u firmy Helemik Postoupky. Děti zaplatí 85 Kč na den, celkem tedy 425 Kč za týden. Strava obsahuje oběd a dvě svačinky.

Peníze za stravné zasílejte na účet číslo 1484096399/0800 během měsíce května a června. Koncem června musí být zaplacená zálohová faktura.

 Do poznámky uveďte jméno a příjmení dítěte.

Dále budeme vybírat hotově na odměny 300 Kč za každý turnus.  Seznamy s uvedenými částkami na zaplacení Vám zašlu koncem dubna.

 

Přeji všem rodičům v této těžké době hodně zdraví a sil.

 

Mgr. Hana Michová