Zápis dětí do Mateřské školy Lutopecny pro šk. rok 2024/25
Výsledek přijímacího řízení pro šk. rok 2024-25
21.5. Dobrodružná cesta na ,,Divoký západ"
Fotografování dětí 27.5.2024
28.5. 2024 Za divadlem do Zlobic
30.5. Výprava do Počenic na sportovní klání

Úvod > Aktuality > Vzácná návštěva u nás ve škole

Vzácná návštěva u nás ve škole

Téma tohoto týdne: PEKLO, PEKLO, PEKLÍČKO

Čert

Čerte, čerte chlupatý,

nech ten pytel za vraty.

Slibuju, ti slibuju,

že už zlobit nebudu.

Dnes nás navštívil Mikuláš v doprovodu čerta a anděla. Za tuto vzácnou návštěvu, která končila štědrou nadílkou musím poděkovat panu Soukupovi, paní Nevrlé a paní Manové.

Děti předvedly pásmo písniček, básniček a tanečků a za to si domů odnesly malý dáreček v podobě sladkostí, a protože v naší škole nejsou žádné zlobivé děti, ušetřili jsme čertovi všechno uhlí. Děkuji všem za krásnou atmosféru tohoto svátečního dopoledne.

Všichni jsme se těšili na příjemné chvíle, které společně strávíme u nás ve škole na tradičním vánočním setkání. Bohužel nastala situace, kdy se nemůžeme společně setkat, proto jsme se rozhodli, že natočíme záznam celého dnešního dopoledne a tento záznam dostanou všichni rodiče na USB disku.

Dílčí cíle tohoto týdne-

• Rozvíjet pracovní dovednosti, zacházet s materiálem, drobné manipulační schopnosti
  • Vnímat a rozlišovat pomocí všech smyslů – sluch, zrak, čich, hmat, chuť
  • Uvědomovat si příjemné a nepříjemné citové prožitky
  • Působit na estetické cítění dětí literární texty – procvičovat správnou výslovnost a výrazný hlasitý přednes

Četba:  Příběh ,, Co víme o Mikulášovi?

Příběh ,, O malém andělovi‘‘

Příběh ,, Co víme o čertovi‘‘

Činnosti: Taneček „Když se čerti ženili“ , Básničky, říkadla a pohádky o čertech, Mikuláši, Sluchové hry-  Čert hledá andílka, Tvoření čertíků, andílků a Mikulášů, počítání postav, uhlíků, svíček, třídění dle barev, přiřazování.
Foto v odkaze: