Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27
Fotografování dětí 27.5.2024
28
28.5. 2024 Za divadlem do Zlobic
29 30
30.5. Výprava do Počenic na sportovní klání
31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21
Pozvánka na akci ,,Pasování na školáky v roce 2024"
22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Co děláme celý den

Co děláme celý denČím bychom chtěli být? Co děláme celý den? To jsou témata, kterými jsme se tentokrát zabývali. V komunitním kruhu jsme se seznámili s názvy povolání a povídali jsme si o tom, co takový zedník nebo lékař vlastně dělá. Určovat, jaké povolání je na kartičkách vyobrazeno, nám nečinilo žádný problém. Dokázali jsme také přiřadit k obrázkům věci, které například taková kadeřnice či kuchařka ke své práci potřebuje. Za domácí úkol jsme pak měli zjistit, čím je tatínek a maminka. Nemohly chybět ani písničky, tentokrát Šel zahradník do zahrady, Kalamajka, Pekař peče housky a Slunéčko sedmitečné. Naučili jsme se také básničku O pilotovi. Moc nás bavily pohybové hry např. Na kominíka, Na Karkulky a při Pizze jsme si příjemně rozváleli zádička. Proměnili jsme se také v zahradnice a zahradníky a zasázeli cibulky tulipánů nebo v malíře a vyzkoušeli jsme si malování pokojů. Při učení umění pekařskému jsme rozeznávali vzhled a chuť různých druhů pečiva. Moc nám chutnalo. Dokonce jsme vyrobili a pak také snědli jablečný štrůdl a nazdobili odpolední svačinku (chlebíčky). To byla dobrota! Jsme fakt šikovní. Abychom ale moc neztloustli, zahráli jsme si na sportovce a zacvičili si s míči i na žebříku. Kdo má herecký talent se projevilo při dramatizaci pohádky O Koblížkovi a O dvanácti měsíčkách a při pantomimě, kdy jsme zase hádali, kdo jaké povolání předvádí.  A aby se nám dobře kreslilo, uvolnili jsme si ručičky u říkanky Pekař peče housky. Na tuto říkanku jsme se naučili i taneček všech pekařů.  Velmi nás potěšila návštěva skřítka Ciferníčka, který nám řekl spoustu nových informací např. čím se měří čas, které části dne říkáme ráno, dopoledne, poledne, odpoledne, večer a noc, jak se Země otáčí a to je důvod proč se střídá den a noc, jak se jmenují dny v týdnu, za jak dlouho oběhne Země okolo Slunce a tak se vystřídají všechna roční období. V pohádce o Dvanácti měsíčkách jsme se dozvěděli jména všech měsíců a tuto pohádku jsme si zdramatizovali. Naučili jsme se básničku Den a noc a  písničku Dny v týdnu. Naučili jsme se nové pohybové hry- Zlatá brána, Na ovečky a vlka, Na sluníčko a měsíček a zahráli jsme si spoustu soutěží, za které jsme byli pochváleni.

Hana Michová

Foto z činností ke zhlédnutí zde:

https://skolkalutopecny.rajce.idnes.cz/Co_delame_cely_den/