Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27
Fotografování dětí 27.5.2024
28
28.5. 2024 Za divadlem do Zlobic
29 30
30.5. Výprava do Počenic na sportovní klání
31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21
Pozvánka na akci ,,Pasování na školáky v roce 2024"
22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Paní Zima čaruje

Paní Zima čarujeTéma: Sport pro radost a zdraví, Paní zima čaruje

 

Činnosti:

 

 • komunitní kruh: zimní sporty, úrazy na sněhu, interaktivní tabule
 • básničky ,,Na saních‘‘, Zima, Sněhulák
 • soutěž družstva – výroba papírového sněhuláka, oblékání
 • relaxace – vločka bílá, sněhová koule
 • písničky - ,,Zima‘‘, Kdo to ťuká na okénko
 • cvičení s lanem, s míčkem
 • výroba papírových koulí
 • PH ,,Koulovaná‘‘

                  ,, Paní zima‘‘

                  ,, Ptáček do hnízdečka‘‘

                     Mráz

 • malování temperovými barvami ,,sněhulák‘‘, ptáček
 • MP – číselná řada přiřazování
 • četba ,,O veverce‘‘
 • doplňovačka ,,radost‘‘
 • prostorové představy – nad, pod, vedle,…
 • hádanky ,,sněhulák, brusle, vrána, sníh
 • výroba papírové čepice (bambule z vlny)
 • RV – zimní kočičí spojovačka
 • výroba krmení pro ptáčky (Iva, semínka)
 • pracovní listy ,,zima, zvířátka v zimě‘‘

 

 

V pondělí jsme si v komunitním kruhu povídali o zimě, zimních sportech a také o tom, jaké úrazy na nás při zimních radovánkách číhají.

 

Na interaktivní tabuli jsme podle obrázků poznávali roční období. Dalším úkolem bylo obléknout postavičkám jednotlivé části zimního oblečení ve správném pořadí. Z mnoha obrázků sportů jsme pak vybrali jen ty, které patří k zimnímu období. Jak přečkávají zimu a čím se živí některá zvířátka? To my už víme a také velkou spoustu živočichů poznáme.  Pro některé z nás nebyl žádný problém sestavit z písmen názvy zimních měsíců. Došlo i na poznávání barev a grafomotorické cviky. Nějak s tím psaním začít musíme.

 

Pomocí pohybu se nám mnohem lépe učily básničky „Na saních“, Zima , Sněhulák a písničky „Zima“, Kdo to ťuká na okénko.

 

A pak se sportovní megabloky pomocí papírových kuchyňských utěrek měnily ve sněhuláky. Na závěr bylo samozřejmě třeba dokreslit fixami oči, nos a knoflíky. Bylo opravdu těžké rozhodnout, jestli se tato aktivita povedla více chlapcům nebo děvčatům. Důležitější je, že jsme si to všichni pořádně užili.

 

Nastal čas se trochu uklidnit  a zrelaxovat. Po proměně v bílé vločky jsme v klidu na koberci odpočívali.

 

A znovu do akce! Trénovali jsme přeskakování, podlézání a podbíhání lana. Sněhové koule nahradily papírové. Bitva s nimi byla též bezvadná. Zahráli jsme si na Paní Zimu, Ptáčka v hnízdečku, na Mráz a zatančili na písničku Růžová, Škoda lásky nebo Zima.

 

Při malování sněhuláků temperovými barvami jsme se ani moc neumazali. A čepice s bambulí se nám také náramně povedla! A co teprve ptáček v krmítku, posuďte sami. Všechny výrobky uvidíte v naší škole na nástěnkách. Dál bylo na řadě počítání, poznávání číslic. Paní učitelky nám četly o veverce, vyluštili jsme tajenku, doplnili zimní kočičí spojovačku a uhodli spoustu zimních hádanek. Že nevíme, kde je nad, pod a vedle, to jste tedy ale úplně vedle. Pracovní listy o zimě a zvířátkách nás také velmi bavily.

 

Nezapomínáme ani na ptáčky a zvířátka. Z tuku a semínek vyrobené krmení jsme jim na vycházce pověsili na stromy a zvířátkům jsme dali suché pečivo do krmelce.

 

Za všechnu snahu jsme si vysloužili plno jedniček a už se těšíme, jaké dobrodružství nás čeká příští týden.

 

Autor článku: Hana Michová

Foto z činností zde:

https://skolkalutopecny.rajce.idnes.cz/Pani_Zima_caruje