Zápis dětí do Mateřské školy Lutopecny pro šk. rok 2024/25
Výsledek přijímacího řízení pro šk. rok 2024-25
21.5. Dobrodružná cesta na ,,Divoký západ"
Fotografování dětí 27.5.2024
28.5. 2024 Za divadlem do Zlobic
30.5. Výprava do Počenic na sportovní klání

Úvod > Aktuality > Návrat dětí do MŠ- testování

Návrat dětí do MŠ- testování

Datum konání:
12.4.2021

Milí rodiče,

vzhledem k aktuálním mimořádným opatřením si vás dovolujeme informovat o organizaci návratu dětí k prezenčnímu předškolnímu vzdělávání od 12.4.2021. Od pondělí 12.4.  nelze přijmout dítě do školy bez negativního testu.

KOHO SE NÁVRAT DO MŠ TÝKÁ (viz článek Provoz v 1. fázi):

Dětí, které mají povinné předškolní vzdělávání

Děti, jejichž zákonní zástupci jsou

• zdravotničtí pracovníci poskytovatelů zdravotních služeb
  • pedagogickými pracovníky, kteří zajišťují prezenční vzdělávání v mateřské škole, základní škole, školní družině, školním klubu, v oborech vzdělání Praktická škola jednoletá nebo Praktická škola dvouletá
  • pedagogickými pracovníky školských zařízení pro výkon ústavní nebo ochranné výchovy
  • zaměstnanci bezpečnostních sborů
  • příslušníci ozbrojených sil
  • zaměstnanci orgánů ochrany veřejného zdraví
  • zaměstnanci uvedení v § 115 odst. 1 a další zaměstnanci v sociálních službách podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů
  • zaměstnanci Úřadu práce České republiky
  • zaměstnanci České správy sociálního zabezpečení a okresních správ sociálního zabezpečení
  • zaměstnanci Finanční správy České republiky

S SEBOU DO MŠ:

V rámci ochrany zdraví dětí budeme maximálně využívat venkovního prostředí. Prosíme:

• vybavte dítě náhradním oblečením od ponožek po mikinu, holinky, pláštěnku

TESTOVÁNÍ DĚTÍ NEINVAZIVNÍMI ANTIGENNÍMI TESTY:

Testuje se testy SINGCLEAN instruktážní video zde v odkaze:

Přehled postupů testování.pdf

Návod na rezervaci na PCR testování.pdf

Postup testování v naší škole i s podrobnými informacemi byl zaslán rodičům mailem.

V případě negativního výsledku testu je dítě přijato do školy k prezenční výuce.

V případě, že výsledek preventivního testu je pozitivní, škola  vystaví dítěti potvrzení o pozitivním výsledku testu s uvedením dne a času provedení testu. Škola zajistí oddělení dítěte od ostatních osob.

Zákonný zástupce:

Zákonný zástupce dítěte je povinen telefonicky informovat o pozitivním výsledku testu poskytovatele zdravotních služeb v oboru všeobecného praktického lékařství nebo praktického lékařství pro děti a dorost.

Lékař:

Lékař rozhodne o provedení konfirmačního vyšetření metodou RT-PCR a vyplní elektronickou žádanku k tomuto vyšetření. Osoba, která měla preventivní test pozitivní, je povinna se tomuto vyšetření podrobit.