Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7
Zápis dětí do Mateřské školy Lutopecny pro šk. rok 2024/25
Výsledek přijímacího řízení pro šk. rok 2024-25
8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21
21.5. Dobrodružná cesta na ,,Divoký západ"
22 23 24 25 26
27
Fotografování dětí 27.5.2024
28
28.5. 2024 Za divadlem do Zlobic
29 30
30.5. Výprava do Počenic na sportovní klání
31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Návštěva Zdravotnické záchranné služby v Kroměříži, poděkování záchranářům

Návštěva Zdravotnické záchranné služby v Kroměříži, poděkování záchranářůmV pátek 29. dubna jsme navštívili Zdravotnickou záchrannou službu v Kroměříži, kde jsme si užili celé dopoledne. Ráda bych poděkovala panu Pavlovi Churému za skvěle připravenou a poučnou besedu o první pomoci, doplněnou názornými pomůckami. Pan záchranář dětem představil spoustu užitečných způsobů a rad v případě konkrétní nehody. Děti si mohly vyzkoušet, jak správně telefonovat na záchrannou službu. Následovala ukázka první pomoci, výjezdu záchranné služby a přepravy v sanitce. Pan záchranář si děti získal poutavým vyprávěním, kterým jim přiblížil práci záchranářů. Dozvěděly se mnoho informací o poskytování první pomoci, co musí obsahovat lékárnička nebo jak se měří krevní tlak. Dále dětem ukázal vybavení terénního vozidla, jehož součástí byla helma a neprůstřelná vesta. Na závěr děti vyprávěly své vlastní zkušenosti a příběhy, které se jim přihodily. Beseda byla velmi užitečná a věříme, že dětem pomohla si zapamatovat, jak se chovat v takových situacích. Chtěla bych vyzdvihnout přínos besedy pro děti, profesionálně odvedenou práci, ochotu a vstřícnost pana Churého a paní lékařky Kamily Soldánové. Pro nás všechny to byl nevšední zážitek. ☺️????????
Za všechny děti a zaměstnance naší školy Vám moc děkuji!
 
Mgr. Hana Michová
Část fotografií ke zhlédnutí v odkaze, ostatní fotky jsou zveřejněny ve skupině fb.