Zápis dětí do Mateřské školy Lutopecny pro šk. rok 2024/25
21.5. Dobrodružná cesta na ,,Divoký západ"
Fotografování dětí 27.5.2024
28.5. 2024 Za divadlem do Zlobic
30.5. Výprava do Počenic na sportovní klání

Úvod > Aktuality > Návštěva Zdravotnické záchranné služby v Kroměříži, poděkování záchranářům

Návštěva Zdravotnické záchranné služby v Kroměříži, poděkování záchranářům

V pátek 29. dubna jsme navštívili Zdravotnickou záchrannou službu v Kroměříži, kde jsme si užili celé dopoledne. Ráda bych poděkovala panu Pavlovi Churému za skvěle připravenou a poučnou besedu o první pomoci, doplněnou názornými pomůckami. Pan záchranář dětem představil spoustu užitečných způsobů a rad v případě konkrétní nehody. Děti si mohly vyzkoušet, jak správně telefonovat na záchrannou službu. Následovala ukázka první pomoci, výjezdu záchranné služby a přepravy v sanitce. Pan záchranář si děti získal poutavým vyprávěním, kterým jim přiblížil práci záchranářů. Dozvěděly se mnoho informací o poskytování první pomoci, co musí obsahovat lékárnička nebo jak se měří krevní tlak. Dále dětem ukázal vybavení terénního vozidla, jehož součástí byla helma a neprůstřelná vesta. Na závěr děti vyprávěly své vlastní zkušenosti a příběhy, které se jim přihodily. Beseda byla velmi užitečná a věříme, že dětem pomohla si zapamatovat, jak se chovat v takových situacích. Chtěla bych vyzdvihnout přínos besedy pro děti, profesionálně odvedenou práci, ochotu a vstřícnost pana Churého a paní lékařky Kamily Soldánové. Pro nás všechny to byl nevšední zážitek. ☺️????????
Za všechny děti a zaměstnance naší školy Vám moc děkuji!

Mgr. Hana Michová
Část fotografií ke zhlédnutí v odkaze, ostatní fotky jsou zveřejněny ve skupině fb.