Zápis dětí do Mateřské školy Lutopecny pro šk. rok 2024/25
Výsledek přijímacího řízení pro šk. rok 2024-25
21.5. Dobrodružná cesta na ,,Divoký západ"
Fotografování dětí 27.5.2024
28.5. 2024 Za divadlem do Zlobic
30.5. Výprava do Počenic na sportovní klání

Úvod > Aktuality > Škoními vrátky za zvířátky

Škoními vrátky za zvířátky

Tento týden jsme si s dětmi povídali o zvířátkách. Rozlišovali jsme domácí a lesní zvířátka. Seznamovali jsme se s hospodářskými zvířaty, jejich mláďaty a jejich užitkem.  Poznávali jsme je podle hlasu, přiřazovali mláďata a stíny zvířátek. Procvičovali jsme pravolevou orientaci, opakovali barvy. Své znalosti jsme prověřili ve zvířecím kvízu.

Dále jsme si povídali o zvířátkách žijících v lese. Už víme z čeho se skládá tělo lišky. Také jsme se naučili básničky s pohybem, zazpívali písničky, zdramatizovali pohádky ,,Boudo, budko“ a ,, O kohoutkovi a slepičce“  a zahráli si ,, Na ježka´´, ,,Kočku a myš´´, ,,Na palečka“ a ,,Na zajíčka´´. Naučili jsme se zaječí taneček. Nechyběla ani překážková dráha a cvičení motivované lesními zvířátky, u kterého jsme si protáhli všechny svaly. Děti vypracovaly pracovní listy k tématu a hravě uhodly nejrůznější zvířecí hádanky. Nejvíc je bavily hudební chvilky, kimova hra, rytmizace slov a upevňování tvarů písmen a číslic. Ve výtvarné výchově jsme si namalovali vajíčko, slepičku a vyrobili zajíčka. Vždyť už budou Velikonoce! Na třídní schůzku děti upekly rodičům perník a prý moc chutnal.

Na procházce jsme pozorovali stopy zvířat a zahráli si na veverky (sběr oříšků)……. Děti byly moc šikovné a hodné.

Foto z činností ve školce zde: